Jäta menüü vahele

Fenno-Ugria kirjandustänaval

VI Kirjandustänava festival
Koidula tänaval, Kadrioru pargi veerel.

Fenno-Ugria korraldab
Tänaval kestab programm kell 12–18;
Järgneb paus kell 18–20;
Õhtu lõpetab kell 20.00 traditsiooniline luulepiknik Tammsaare muuseumi aias ning mänguline etteaste Koidula tänaval ja Luigetiigi ääres.

Kell 15 algab Fenno-Ugria telgis vestlusring teemal “Rändamisest soome-ugri rahvaste juurde enne ja nüüd”. Vestlevad ja uusi raamatuid esitlevad Enn Säde, Svetlana Karm, Kaari Siemer ja Jaak Prozes. Vestlust juhib Barbi Pilvre.

Uued soome-ugri teemalised teosed:

Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber. Et seda teha, kutsume üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm. Lisaks kirjandusrahvale toome kokku ka kohaliku kogukonna, kes nii hoovikohvikute kui ka programmiga kaasa löövad. Eesti Muuseumide Auhindadel oli festival nomineeritud ka „Kogukonna sõber 2018“ kategoorias.

Festivali kava

Festival on täis sisukaid vestlusringe, uute raamatute esitlusi, kohtumisi kirjanike ja kultuuritegelastega, publikut kaasavaid ning rõõmustavaid kirjandusega seotud tegevusi!

Tähtpäev on Arved Viirlaiul ning tema romaanil “Ristideta hauad”, Eduard Bornhöhel ning Karl Ristikivil. 60 aastat möödub kassetipõlvkonna debüteerimisest. Juubeleid tähistavad ka Paul-Eerik Rummo, Aino Pervik, Mari Saat, Jaak Jõerüüt, Ilmar Trull, Leelo Tungal jt. 

Programm täieneb pidevalt, täpsema ülevaate saab kirjanduskeskuse veebilehelt

10.09.2022
15:00-16:00