Jäta menüü vahele

Fenno-Ugria telgis nr. 19 kirjandustänaval

VI Kirjandustänava festival
Koidula tänaval, Kadrioru pargi veerel.

Fenno-Ugria korraldab
Korraldavad: Tallinna Kirjanduskeskus, Mati Undi muuseum, Eduard Vilde Muuseum, Tammsaare muuseum
Telk nr 19: Fenno-Ugria Asutus ja kirjastus Heleilm

Üheks päevaks tulevad Kadriorus asuvale kirjanikega seotud tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib rikkalik kultuuriprogramm. Kirjandustänaval kestab programm kell 12–18. Sama kaua on avatud ka Fenno-Ugria telk nr. 19!
Kell 15 ootame kuulama vestlusringi teemal "Rändamisest soome-ugri rahvaste juurde enne ja nüüd". Vestlevad Enn Säde, Svetlana Karm, Kaari Siemer ja Jaak Prozes. Vestlust juhib Barbi Pilvre. Tutvustame ka uusi soome-ugri teemalisi raamatuid (vt. allpool).

Uued soome-ugri teemalised teosed:

Varrak

Petrone Print

Kultuurileht 

Argo

  • Eva Toulouze “Minu Udmurdimaad”
  • Kadri Viires “Kaugelt näeb lähemale” (EKA ekspeditsioonid)

Ilmamaa

  • Arvo Valtoni “Vaateid soome-ugri rahvaste kirjandusele”

Saara kirjastus

Kirjastuskeskus

  • Udmurdi, mari, komi, mansi eeposed
  • neljakeelsed luulekogud

Eesti Rahva Muuseum

Kirjandusmuuseum 

Fenno-Ugria Asutus

NB! Müük toimub sularahas.

palume kupüürid lahkelt kaasa võtta!

Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber. Et seda teha, kutsume üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm. Lisaks kirjandusrahvale toome kokku ka kohaliku kogukonna, kes nii hoovikohvikute kui ka programmiga kaasa löövad. Eesti Muuseumide Auhindadel oli festival nomineeritud ka „Kogukonna sõber 2018“ kategoorias.

Festivali kava

Festival on täis sisukaid vestlusringe, uute raamatute esitlusi, kohtumisi kirjanike ja kultuuritegelastega, publikut kaasavaid ning rõõmustavaid kirjandusega seotud tegevusi!

Tähtpäev on Arved Viirlaiul ning tema romaanil “Ristideta hauad”, Eduard Bornhöhel ning Karl Ristikivil. 60 aastat möödub kassetipõlvkonna debüteerimisest. Juubeleid tähistavad ka Paul-Eerik Rummo, Aino Pervik, Mari Saat, Jaak Jõerüüt, Ilmar Trull, Leelo Tungal jt. 

Kirjandustänaval kestab programm kell 12–18. Õhtu lõpetab kell 20.00 traditsiooniline luulepiknik Tammsaare muuseumi aias ning mänguline etteaste Koidula tänaval ja Luigetiigi ääres. Täpsema ülevaate toimuvast saab kirjanduskeskuse veebilehelt.

10.09.2022
12:00-18:00