Jäta menüü vahele
10.03.2017

Sotsiaalvõrgustikus VKontakte on populaarseim udmurdi keel

Sotsiaalvõrgustikus VKontakte on Vene Föderatsiooni väikekeelte seas kõige rohkem udmurdikeelseid suhtlusgruppe ja ühendusi, selgub majanduskõrgkooli uurimusest „Venemaa keeled internetis“ (“Языки России в интернете”).

Infoagentuur NatsAktsent vahendab, et spetsialistid otsisid sotsiaalvõrgustikust VKontakte 49 Venemaal kõneldavat keelt, leiti aga 35. Loendati 1630 ühendust ja suhtlusgruppi, millel oli vähemalt üks lehekülg Vene Föderatsiooni väikerahva keeles. Kõige rohkem oli udmurdikeelseid gruppe − ligi 300. Mõnevõrra vähem baškiiri- ja jakuudikeelseid gruppe. Esikümnesse mahtusid veel tuva, tatari, inguši, tšuvaši, burjaadi, niidumari ja kalmõki keel.

 

udmurdi_keel

 

Eksperdid leidsid kogu internetist otsides 49 väikerahva keele asemel 48 keelt, milles on vähemalt üks lehekülg  ja 30 rahvust, kellel oli omakeelne koduleht. Kokku leiti 379 Venemaa väikerahva rahvuskeelset kodulehte. Kõige enam baškiiri (74), siis tatari (59) ja jakuudi (52) keeles. Samuti selgitati välja rahvuskeelsete lehekülgede kasutajate keskmine vanus, mis jääb vahemikku 19–31 aastat. Kõige nooremad on tšuktši ja kõige vanemad sürjakomi keele kasutajad. Enamik kasutajatest kuulub ühte suhtlusrühma.

 

Allikas: Удмуртский язык оказался одним из самых популярных в “ВКонтакте” (finugor, 08.03.2017)