Jäta menüü vahele
01.02.2021

Udmurdikeelne noorteleht tähistas 10. sünnipäeva

Õhtu eesmärk oli populariseerida noorte udmurtide seas rahvuskeelseid massiteabevahendeid.

28. jaanuaril tähistati Udmurdi vabariigis ainsa udmurdikeelse noorte ajalehe “Dart” 10. sünnipäeva. Õhtu eesmärk oli populariseerida noorte udmurtide seas rahvuskeelseid massiteabevahendeid.

Dart-лы 10 ар! nimelise peoõhtu programmi raames oli noorte udmurdi artistide kontsert, avati fotonäitus ning tehti kokkuvõte udmurdi noorte aktivistide online-kursusest Vamõš, mis seekord oli pühendatud ajalehe sünnipäevale.

“Dart” – mis udmurdi keelest tähendab kirge – on ajalehe “Udmurt dunne” lisa, mille esimene number ilmus 2011. aastal. Selle aja jooksul on ta ühendanud noori loomingulisi inimesi väga erinevatest valdkondadest. Selles seisnebki ajalehe unikaalsus, lehte ei loo mitte professionaalsed ja kogenud ajakirjanikud, vaid aktiivsed noored inimesed, kelle hulgas on nii ajakirjanikke kui ka näiteks luuletajaid, disainereid ja fotograafe.

Kuus korra avaldatakse ajalehe veergudel artikleid udmurdi noorte elust, nende projektidest, intervjuusid arvamusliidritest. Ei minda mööda ka teemadest, mis huvitab noori kogu maailmas. 2017. aastast on ajalehe elektroonilises versioonis võimalik vaadata ka videosid.


Seotud lingid: