Jäta menüü vahele
20.04.2018

Šorunža – soome-ugri kultuuripealinn 2019 – korraldas Joškar-Olas pressikonverentsi

17. aprillil toimus Joškar-Olas loomeliitude majas pressikonverents, mis oli pühendatud Morkinski rajoonis asuva Šorunža (Untšo) küla võidule soome-ugri kultuuripealinn 2019 konkursil. Pressikonverentsil osalesid Mari Eli vabariigi kultuuriminister Konstantin Ivanov, Mari Eli riikliku filharmoonia direktor Erik Juzõkain, Morkinski rajooni kultuuriosakonna juhataja Dina Pavlova ja ühenduse Mari Ušem juhatuse liige Vassili Petrov.

Vasakult esimene Mari Eli riikliku filharmoonia direktor Erik Juzõkain. oto: Ivan Retškin.

Pärast soome-ugri kultuuripealinnade programmibüroo tervitust tutvustas Erik Juzõkain kultuuripealinnade programmi ja selle ajalugu. Juzõkaini sõnutsi on oluline, et Marimaa näitab soome-ugri maailmale head eeskuju, kuidas kultuuri ja loominguliste algatuste kaudu on võimalik hoogustada kohalikku arengut.

Kultuuriminister Konstantin Ivanov rõhutas mari küla võidu olulisust, õnnitles külaelanikke ja lubas kaasa aidata planeeritud ürituste kõrgetasemelisele korraldamisele.

Marimaa pealinnast Joškar-Olast umbes 150 km kaugusel asuvas Šorunža külas elab ligi tuhat inimest. Foto: mari-centr.ru.

Morkinski rajooni administratsiooni ülem Aleksander Ivanov kinnitas, et 2019. aastal toimuvad Šorunžas nii Venemaal kui ka rahvusvaheliselt olulised kultuuriüritused. Lähiajal koostatakse detailne kultuurikalender ja moodustatakse korraldusmeeskond. Finantsressursid suunatakse eelkõige küla infrastruktuuri aga ka maaturismi arendamisele.

Allikas: Mari Eli kultuuriministeeriumi veeb (17.04.2018)

Loe veel:
Шоруньжа – столица финно-угорского мира: в марий эл запускается дорожная карта проекта (18.04.2018, marpravda.ru)