Jäta menüü vahele
08.04.2018

Marimaa küla valiti soome-ugri maailma kultuuripealinnaks

25miljonilise soome-ugri maailma kultuuripealinn aastal 2019 on Marimaa küla Šorunža, lisaks kandideerisid Ungari ja Permikomi asumid, Eestist kandidaate ei olnud.

7.–8. aprillil Setomaal, Obinitsas toimunud soome-ugri külade foorumil valiti ka aasta 2019. aasta soome-ugri kultuuripealinn, mis saab sümboolseks kultuurikoduks 25miljonilise soome-ugri maailma inimestele.

Soome-ugri kultuuripealinna valimine Obinitsas 2018. Foto: Finno-Ugric Capitals of Culture FB-külg.

Tiitlit ihkasid ja temaatiliste ülesastetega esinesid Ungari linn Zirc, Marimaa küla Šorunža ja Permokomi ringkonna Arhangelskoje küla.

Siiani on soome-ugri kultuuripealinna tiitlit kandnud Udmurdi küla Bõgõ (2014), Setomaa küla Obinitsa (2015), Ungari küla Iskaszentgyörgy ja Vezprémi linn (2016) ning Karjala küla Vuokkiniemi (2017).

„Kõigil juhtudel aitas soome-ugri kultuuripealinna tiitel tõsta tiitlikandjate tuntust nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt, sealhulgas kultuuriturismi arendamise kaudu,” nii tõdesid konkursi korraldajad Soome-ugri noorteühendusest MAFUN ja MTÜst Põlisrahvaste Arengu Keskus.

Soome-ugri kultuuripealinna valis žürii koosseisus Nina Beljajeva (Bõgõ küla), Jelena Pljujko (Vuokkiniemi küla), Kauksi Ülle (Obinitsa küla), Marija Launonena (Sukukansojen Ystävät ry, Soome) ja Käbi Suvi (MAFUN / Fenno-Ugria Noored)

Isikuliselt on kultuuripealinna liikumise taga idee autor Oliver Loode, Soome-ugri kultuuripealinna programmibüroo juht.

Allikas: Marimaa küla valiti soome-ugri maailma kultuuripealinnaks (Maaleht, 08.04.2017)