Jäta menüü vahele
15.12.2016

Soome-ugri kultuuripealinn 2017 külakeskust ähvardab sulgemine

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida Fenno-Ugria ei uuenda.

13. detsembril kirjutati Vuokkiniemi sotsiaalmeedia lehel, et sealset külakeskust ähvardab sulgemine. Talveperioodiks tahetakse lülitada välja külakeskuse küte ja koondada selle töötajad.

See oleks aga suur kaotus, sest rahvusvahelise abiga renoveeritud majake on küla süda, kokkusaamiskoht, kus toimub kogu seltsitegevus ja korraldatakse kultuurisündmusi ning kuhu on planeeritud ka lõviosa kultuuripealinna sündmustest.

vuokkiniemi_soome_ugri_kultuuripealinn2017_kulakeskus
Vuokkiniemi külakeskus. Foto: www.facebook.com/vuokkiniemicapitalofculture2017

5. detsembril vastas Karjala Vabariigi president Aleksandr Hudilainen otseliinil inimeste päringutele. Küsimusele Vuokkiniemi külakeskuse sulgemise kohta kinnitas president, et kuuldused on põhjendamatud ja külaelanikud võivad edaspidigi rõõmu tunda selle toimimisest.

Kui aga Kostamukša rajoon otsustab täna siiski koondada külakeskuses harrastustegevust korraldavad neli 0.5 kohaga töötavat spetsialisti ja kaks valvurit, kaotab ka külakeskus mõtte.

14. detsembriks jõudis kõnealune teema ka Petrozavodski kultuuriministeeriumisse. Paljud on näidanud üles toetust vuokkiniemilaste võitlusele oma külakeskuse püsima jäämise eest ja lubatakse kasutada kõiki vahendeid, et külakeskust ei suletaks.