Jäta menüü vahele
31.01.2018

Sõktõvkaris avati uus klubi – lastel on nüüd koht, kus komi keeles suhelda

Naftakompanii Lukoil korraldatud sotsiaal- ja kultuuriprojektide konkursil otsustati toetada komi rahvusliku liikumise Komi Voitõr (Komi Rahvas) projekti, mis võimaldab perekondadel kasvatada lapsi vene ja komi keeles.

Projekti autorid panustasid perekondadele, kes vajavad toetust, et säilitada komi keeles rääkimise traditsiooni. Kaks aastat tagasi avati Sõktõvkaris keeleklubi Šuda Kotõr (Õnnelik Perekond), aga nüüd avanes võimalus avada teine klubi Kõv Poz (Keelepesake).

komi_keelepesa

„Meie ülesanne on võimalikult laialdaselt levitada komi keele oskust,“ selgitas rahvusliikumise Komi Voitõr Sõktõvkari osakonna juhataja Aleksei Rassõhajev. „Sõktõvkaris on palju kakskeelseid lapsi, aga pole piisavalt võimalusi komi keeles rääkida ning selleks loodigi klubi, et lastel oleks selline koht,” ütles ta.

Kord kuus hakkavad toimuma perekondlikud keelepraktikumid, kus komi keelt õpetatakse eri metoodikaid kasutades, näiteks tantsu, joonistamise ja muusika kaudu. Lapsevanematele aga korraldatakse loenguid, mis on seotud komi keele säilitamise ja edasi andmisega kakskeelsetes peredes.

komi-perekondlikud-keeleklubid

Allikas: В Сыктывкаре открылся новый языковой клуб для общения по-коми (komionline.ru, 29.01.2018)