Jäta menüü vahele
04.01.2022

Sõktõvkaris avati taas Komi rahvusraamatukogu

Kultuurimälestiste nimekirja kantud hoone on ehitatud 1958. aastal, kuid seni pole seda põhjalikumalt remonditud. Komi Vabariigi 100. aastapäeva sündmustesarja kuulunud avapidustus toimus vahetult enne uue aasta algust.

29. detsembril avati umbes aasta kestnud kapitaalremondi järel taas Komi rahvusraamatukogu hoone. Hoone, mis on kantud ka kultuurimälestiste nimekirja, on ehitatud 1958. aastal, kuid seni pole seda põhjalikumalt remonditud.

Remondi käigus parandati fassaadi, muudeti sissekäiku, vahetati välja aknad ja majasisesed kommunikatsioonid, uuendati disaini, osteti uus mööbel ja tehnika. Tänu liikuvatele riiulitele suurenes raamatute hoidla, kuhu nüüd mahub 1 miljon eksemplari. Praegu on raamatukogus 887 000 tuhat väljaannet.

Raamatukogu taasavamise puhul eraldati uute raamatute ostmiseks täiendavalt raha nii vabariiklikust kui föderaalsest eelarvest, kokku omandati 2021. aastal 8500 uut teavikut.

Raamatukogu avamisega lõppesid Komi Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud üritused. Komi rahvusraamatukogu on piirkonna tähtsaim ja vanim raamatukogu, 2022. aastal tähistab ta oma 185. sünnipäeva.