Jäta menüü vahele
16.12.2022

Selgusid Soome-Ugri Rahvaste Assotsiatsiooni kirjanduskonkursi “Uus põlvkond” võitjad

Mordva vabariigi pealinnas Saranskis tehti 9. detsembril kokkuvõtteid kirjanduslikust konkursist „Uus põlvkond“, mis kuulutati välja Soome-Ugri Rahvaste Assotsiatsiooni poolt kolmes nominatsioonis: “Emakeel minu elus” (suhtumine emakeelde ja emakeele osa enda saatuse kujunemises, vormiks kunstiline kirjeldus); “Minu rahvas” (rahvatraditsioonide kujutamine, väljapaistvate isiksuste osa Venemaa ajaloos ja kultuuris); “Riigi rahvad” – ühtne perekond (rahvaste vahelistest suhetest ja sõprusest).

Mordva Vabariik

13. detsember 2022

Korraldajate eesmärk oli konkursiga tugevdada kodanikuühtsust, rahvustevahelist koostööd ja arendada loovust, mis põhineks rahvuslike, esteetiliste väärtuste ja traditsioonide säilitamisel, samuti selgitada välja noori ja andekaid autoreid ning tekitada lugejates huvi kaasaegse kirjanduse vastu.

Kokku esitati konkursile 153 tööd (luuletused ja jutustused), mis olid kirjutatud 15 erinevas soome-ugri ja samojeedi rahvaste keeles. Lisaks võtsid konkursist osa ka neis keeltes kirjutavad kurttummad. Kokku laekus töid Venemaa Föderatsiooni 21 regioonist.

Konkursi tulemused on järgmised:

Nominatsioon „Emakeel minu elus“

I koht Liidia Nekrasova (Udmurdi vabariik) ja Ljudmila Lomšina (pseudonüüm Ljudmila Rjabova) (Mordva vabariik)

II koht Ljubov Jerofejeva (Komi vabariik)

III koht Praskovja Toropova (Jamali-Neenetsi AO)

Nominatsioon „Minu rahvas“

I koht Gennadi Sabantsev ( Mari El vabariik)

II koht Sergei Jakovlev (Karjala vabariik)

III koht Ansastasia Koroleva (Murmanski oblast)

Nominatsioon „Riigi rahvad – ühtne perekond“

I koht Raisa Orlova (Mordva vabariik)

II koht Olga Ivanova (Udmurdi vabariik) ja Vera Melehhina (Prmi krai)

III koht Vladimir Matvejev (Mari El vabariik) ja Aljona Startseva (Komi vabariik)

Kõige paremad tööd avaldati kogumikus „Uus põlvkond“, mille pidulik esitlus toimus Mordva Vabariigi Rahvuslikus Draamateatris. Raamatu tiraaž on 1600 eksemplari.

Esimese koha saanuid autasustati tahvelarvutitega, teisele kohale tulnuid nutikõlari ja kolmandaks jäänuid karaokemikrofoniga. Kõik konkursist osavõtnud said osaleja sertifikaadi ja raamatud „Uus põlvkond“, mis saadeti ka osalenud regioonide raamatukogudesse.

Kahjuks pole praeguseks teada, millest konkursile esitatud ja žürii poolt esile tõstetud jutustused ja luuletused rääkisid.

Презентация книги и итоги конкурса «Наше поколение» afun.ru/news