Jäta menüü vahele
17.11.2023

Selgus Mari Vabariigist Venemaa-Ukraina sõtta mobiliseeritute arv

Mari Vabariigi juht Juri Zaitsev vastas 14. novembril poolteist tundi kestnud otsesaates mobilisatsiooniga rahulolematute vabariigi elanike küsimustele.

Mari-El

Eelkõige huvitas elanikke, kui palju on mobiliseerituid ja miks nad pole saanud aasta jooksul puhkusele. Vastustest selgus, et kokku on vabariigist mobiliseerituid 1748, kellest puhkusel on käinud 1228 sõdurit. Zaitsev märkis samas, et oleks lihtsam, kui mobiliseerituid saadetaks puhkusele grupiti, siis organiseeriks vabariik transpordi. 15. novembril ilmus riigipea kodulehel teade, et need, kes sõlmivad vabatahtliku sõjaväeteenistuse lepingu, saavad koheselt 250 000 rubla ehk 2500 eurot. Võrreldes sõja algusega on vabariigi poolt makstava summa suurus viiekordistunud.

Praeguse seisuga on sõjas surma saanud 255 Mari Vabariigi elanikku, selles nimekirjas on need, kelle langemist on kinnitanud Venemaa, hukkunute vanemad, töö- või õppeasutused ja tegelikud arvud võivad olla teistsugused. On teada, et enamik mobiliseeritutest on maapiirkondades elavad marid, kes vabariigist mobiliseeritute hulgast moodustavad 80 protsenti.