Jäta menüü vahele
25.01.2022

Rahvusvahelisel pelmeenipäeval toimuvad luudpalli meistrivõistlused

Just praegu saavad kõik soovijad Udmurdi Vabariigi rahvuspoliitika ministeeriumi kodulehel end meistrivõistlustele kirja panna.

Veebruaris algav Udmurdi traditsiooniline pelmeenifestival toob sel aastal publikule ka aktiivset kaasaelamislusti. Nimelt selgub 12. veebruaril Iževskis udmurdi meister luudpallis. Tegemist ei ole siiski mitte Harry Potteri fännidele tuttava lendluudpalliga, vaid põlise udmurdi nääritraditsiooniga, mis kannab udmurdikeelset nime ӵужонбол (luudpall).

Udmurdi ammune näärimäng taaselustati 2018. aastal ning selle mängimiseks läheb vaja liuvälja, tavalist kaseokstest luuda ning ümmargus pallikest, mida tuleb luuaga oma võistkonnakaaslastele lennutada ning vastase väravasse lüüa. Kuidas täpselt mäng käib, näeb allolevast videost.

Just praegu saavad kõik soovijad Udmurdi Vabariigi rahvuspoliitika ministeeriumi kodulehel end meistrivõistlustele kirja panna. Võistlustulle astuvad kuueliikmelised võistkonnad.

Ӵужонбол 06.12.2021 Мынам Удмуртие @YT

Rahvusvahelise pelmeenipäevaga kulmineeruv pelmeenifestival toimub sel aastal 7.-12. veebruarini ja seda korraldatakse juba kaheksandat korda. Peasündmuste tegevuspaik on Iževski kesklinnas asuv Kirovi park. Festivalist on saanud kaubamärk nimetusega “Udmurtia – pelmeenide kodumaa” ning festivali on premeeritud Russian Event Awards ja Eventiada Awards hõbemedaliga.