Jäta menüü vahele
20.02.2017

Putin määras Karjala vabariigi uueks valitsusjuhi kohusetäitjaks Artur Parfentšikovi

Karjala vabariigi juht Aleksander Hudilainen teatas vaid paar kuud enne volituste lõppemist, 15. veebruari hommikul, et ta astub tagasi. Ühtlasi ei kavatse ta kandideerida valitsusjuhi valimistel tänavu septembris. Hudilainen on juba viies Venemaa regiooni juht, kes on viimastel päevadel tagasi astunud. Varem olid seda teinud Burjaadi vabariigi, Permi krai, Novgorodi ja Rjazani oblasti juhid.

Sama päeva õhtul teatas Kremli infoteenistus, et Putin vabastas Hudilaineni teenistusest ja määras uueks Karjala valitususjuhi kohusetäitjaks Artur Parfentšikovi.

putin ja karjala vabariigi juht
President Putin ja Karjala vabariigi juhi kohusetäitja Artur Parfentšikov. Foto: Venemaa presidendi ametlik koduleht

Varem oli Parfentšikov Venemaa Föderaalse kohtutäiturite kogu esimees. Ettepaneku hakata juhtima Karjala vabariiki tegi Parfentšikovile Putin: „Tahan teile pakkuda vabariigi juhi kohusetäitja ametit.” Kohtumisel Parfentšikoviga, küsis Putin, et kas tal on tahtmine anda maksimum oma väikese kodumaa heaks. Parfentšikov vastas jaatavalt, samas märkides suurt vastutust, mis uue ametiga kaasneb. „Hästi. Soovin teile edu ja muidugi aitan teid,“ ütles omakorda Putin.

Parfentšikov märkis kohtumisel riigijuhiga, et kuigi ta on kümne aasta jooksul Karjalas vähe viibinud, on ta pidevalt jälginud sealset olukorda. Ta toob välja, et regioonis on palju keerulisi sotsiaalprobleeme, kuid need on lahendatavad. Parfentšikov märkis, et neid tuleb küll lahendada oma jõududega, kuid ta loodab ka föderaalse keskuse ja Putini tähelepanule Karjala vabariigi asjades.

Artur Parfentšikov sündis 29.11.1964. aastal Petrozavodskis. Lõpetas 1987. aastal Peterburis A. Ždanovi nimelise riikliku ülikooli juriidilise osakonna. Töötas Olonetsi rajooni prokuratuuris prokuröri abina ja uurijana. 1991. aastast Sortavala linna prokuröri asetäitja, 1995. aastast Petrozavodski prokuröri asetäitja, 2000. aastal määrati Petrozavodski prokuröriks. 2006. aastal sai Peterburi kohtutäiturite kogu juhiks, 2007. aastal määrati föderaalse kohtutäiturite kogu esimehe asetäitjaks ja 2008. aastal esimeheks ehk Venemaa pea kohtutäituriks. Ta on Vene Föderatsiooni teeneline jurist, Venemaa justiitsministeeriumi ja prokuratuuri autöötaja.

Allikas: www.interfax.ru/