Jäta menüü vahele
11.07.2024

Noored soome-ugrilased kohtusid ERMis

9. juulil toimus Eesti Rahva Muuseumis Tartus noorteüritus, mille teemaks oli identiteet. Peakorraldajateks olid soome-ugri noored: komi/udmurt Erika Kuznetsova ja mari/udmurt Marie Gordeeva. Üritus toimus Eestimaa Rahvuste Ühenduse Noortekoja Erasmus+ projekti “ERÜ Youth: prospects and development in the modern world“ raames. 

Sündmus algas muuseumitunniga “Kuidas “päike” lauale saada”, mille raames külastasid noored soome-ugri teemalist näitust “Uurali kaja” ning küpsetasid komi lahtiseid pirukaid – šangad. Šangasid küpsetades rääkisime komi kultuurist, mängisime mänge ning õppisime komi vanasõnu.

Peale lõunat pidas psühholoog Inga Ignatieva loengut enesehinnangust ja identiteedist, millele järgnes töötuba. Oma loenguga pakkus Inga mõtteainet oma identideedist: kes meie oleme, mis mõjutab meie enesemääramist ning enesetunnet. Inga seletas, kuidas hinnata ennast ning aru saada, mis mõjutab meie identiteeti (elu sündmused, keskkond, vanemad, ajalugu, jne).

Järgnevas töötoas valmisid noortel Erika ja Marie juhendamisel mini-raamatud iseenda kohta, mis aitavad ennast paremini mõista ning rääkida teistele oma lugu.

Korraldajate sõnul oli see väga hea ja õpetlik kogemus nii osalejatele kui ka neile endile.

Anna Kuznetsova, Marie Gordeeva, Erika Kuznetsova