Jäta menüü vahele
19.03.2024

Nelijärvel toimus soome-ugri temaatiline Erasmus+ üritus noortele

16.-17. märtsil Nelijärve Puhkekeskuses toimus Eestimaa Rahvuste Ühenduse Noortekoja õppelaager, kus said kokku noored eesti, baškiiri, vene, tatari, ersa, udmurdi, mari, läti, ukraina ja ingeri-soome juurtega. Noored valisid endale juhtkonna, kuhu kuuluvad Ilnur Hairullin, Marie Gordeeva ja Sofia Starikova.

Noori tervitas Nelijärve Puhkekeskuse perenaine Reet Purre, kes rääkis Nelijärve ajaloost, president Konstantin Pätsist, looduse ja sõpruse tähtsusest elus.

Eesti Kirjandusmuuseumi vanemteadur Nikolai Anisimov pidas loengu “Etnopulm: trend või/ja traditsioon” ning Eesti Kirjandusmuuseumi teadur  ja Eestimaa Rahvuste Ühenduse president Natalia Ermakov loengu “Kuhu viivad juured?”. Loengutele järgnes arutelu  ja rühmatöö. Tehti erinevaid presentatsioone: näiteks Ilnur Hairullin rääkis meeste tervisest ja selle tähtsusest, Roman Nikiforov ja Boris Volkov  ajaloolisest rekonstrueerimisest, Georg Särki õpetas tantsusamme, Liza Tarazevych luges ukrainakeelseid luuletusi jne.

Teisel päeval pidasid Erika Kuznetsova ja Marie Gordeeva loengu soome-ugri rahvastest ja korraldasid samatemaatilise Kahoot-viktoriini. Koolitus lõppes mustrite töötoaga. Esinejad on valmis samalaadsete  töötubade läbiviimisest erinevates koolides. Kaks päeva olid täidetud huvitavate tegevustega, aruteludega ning peeti uusi plaane.

Üritus toimus Erasmus+ Noorte osalusprojekti raames. Projekti korraldasid  Eestimaa Rahvuste Ühenduse president Natalia Ermakov ning Fenno-Ugria Asutuse projektijuht Anna Kuznetsova.

Fotod: Natalia Ermakov