Jäta menüü vahele
05.06.2022

Neenetsi poeet valmistub ultramaratoni jooksma

Varemgi erineva pikkusega maratone jooksnud mehe eesmärk on läbida üha pikemaid vahemaid. Seekord annab ta kohe pärast finišeerumist oma viis päeva kestnud jooksust ka publikule põhjaliku ülevaate.

Allikas: Telegram-канала "Ямал. Официально"

Neenetsi poeet Albert Okotetto jookseb 24.–28. juunil maha 344 kilomeetri pikkuse ultramaratoni, mis kulgeb mööda maanteed Nadõmis Salehardi. Veidi pärast starti liitub poeediga sel viiepäevasel teekonnal ka videooperaator. Okotettot saadab jalgrattal ka üheliikmeline hooldustiim, ent mees on korraliku ettevalmistusega. Ta on varemgi erineva pikkusega maratone jooksnud ning tema eesmärk on olnud läbida üha pikemaid vahemaid.

Kohe pärast finišeerumist on Okotettol kavas oma viis päeva kestnud jooksust ka publikule kõnelda. Nimelt toimub maratonile järgneval päeval Jamali-Neenetsi autonoomse ringkonna rahvusraamatukogus tema autoriõhtu, kus mees jagab ka kogetud muljeid.

31-aastane Albert Okotetto (Альберт Окотэтто) on sündinud Jar-Sale külas, Jamali-Neenetsi autonoomses ringkonnas. Ta on avaldanud kolm luulekogu, mida on tunnustatud mitmete preemiatega. Oma sõnul huvitus ta luulest Vladimir Võssotski luuletusi lugedes.

Noor poeet kirjutab oma luuletused eranditult pliiatsiga ja paberilehtedele ning stiilis, mis jätab mulje justkui paiskaks ta sinna erinevaid tundekujundeid. Okotetto loob peamiselt varahommikul, mil pea on klaar. “Siis on mõistus puhas ja sünnivad helged luuletused,” täpsustab poeet Telegram-канал “Ямал. Официально” antud intervjuus. Praegu kirjutab ta vene keeles, kuid lähitulevikus soovib ta luua ka neenetsi keeles. Lisaks luuletustele on mees loonud ka laule, mida ta ise publikule meelsasti esitab.