Jäta menüü vahele
30.05.2017

Marimaal võib muutuda ka riigisümboolika

Põhjuseks asjaolu, et praegused riigisümbolid on kujundatud endise Marimaa juhi näpunäidete järgi, mis aga ei vasta Venemaa hearldikatraditsioonidele.

Pärast endise Marimaa juhi Leonid Markelovi arreteerimist on vahetunud juba peaaegu pooled Marimaa valitsuse ministrid. Muudatusi on oodata aga mujalgi, sest vabariigi eelarve on suures miinuses ja võlasumma on hiiglaslik − 14 miljardit rubla ehk ligi 22 miljonit eurot. Vabariigi tulud 2016. aastal olid 36 miljonit eurot, mis tähendab seda, et vabariik on pankrotieelses seisus.

Marimaa endine heraldikameister Izmail Jefimov on saatnud praegusele Marimaa riigipea kohusetäitjale Aleksander Jestifejevile kirja, kus palub taastada Marimaa endine lipp ja vapp. Põhjuseks asjaolu, et praegused riigisümbolid on kujundatud endise Marimaa juhi Leonid Markelovi näpunäidete järgi, mis aga ei vasta Venemaa hearldikatraditsioonidele.

Jefimov edastab ka Vene Föderatsiooni riikliku heraldikameistri kirja, milles viimane ütleb, et Marimaa riiginõukogu on saanud hakkama pretsedenditu omavoliga, kui kinnitas 2011. aastal praeguse lipu ja vapi, rikkudes nii mitut Vene Föderatsiooni riigisümboolikat puudutavat seadusandlikku akti. Seetõttu ei ole ka Marimaa riigisümboolikat kantud Vene Föderatsiooni riiklikku heraldikaregistrisse. Kirjas palutakse pöörduda tagasi 2006. aastal kinnitatud sümboolika juurde.