Jäta menüü vahele
16.05.2022

Marimaa ja veel nelja regiooni juhid lahkusid samal päeval ametist

“Usun, et Mari Eli edasine dünaamiline areng jätkub ja aitab kaasa meie riigi õitsengule,” kirjutas Aleksandr Jevstifejev oma suhtluskanalis Telegram tehtud avalduses.

Ekraanitõmmis / Allikas: Kremli pressiteenistus

Mari Eli vabariigi juht Aleksandr Jevstifejev (pildil) teatas kiirsuhtluskanali Telegram vahendusel oma soovist ametist lahkuda. 6. aprillil 2017. aastal Venemaa Föderatsiooni presidendi korraldusel Mari El Vabariigi riigipea kohusetäitjaks määratud Jestifejev oli riigi ametlik juht alates sama aasta 10. septembrist, mil ta võitis vabariigi riigipea valimised.

Oma värskes postituses märkis Jevstifejev, et esitas Venemaa presidendile Vladimir Putinile oma tagasiastumispalve seoses senise ametiaja lõppemisega. Ühtlasi tänas ta presidenti talle osutatud usalduse eest ning avaldas muret Marimaa rahva pärast.

“Usun, et Mari Eli edasine dünaamiline areng jätkub ja aitab kaasa meie riigi õitsengule,” kirjutas Jevstifejev.

Mari El Vabariigi riigipea kohusetäitjaks määrast president Putin 52-aastase Juri Zaitsevi, kes seni töötas Kalmõki Vabariigi valitsusjuhina. Zaitsev on sündinud Moskva oblastis, Monino külas. Ta on lõpetanud NSV Liidu kaitseministeeriumi sõjalise instituudi võõrkeelte eriala, spetsialiseerudes prantsuse ja itaalia keelele. Lisaks on ta kaitsnud majandusteaduste kandidaadi kraadi, olles eelnevalt töötanud juhtivatel ametikohtadel metallitööstuses.

Mari Eli juhist sai 10. mail viies juht, kes teatas oma otsusest regiooni juhi ametist lahkuda. Esimene oli Tomski oblasti juht Sergei Žvatškin, kes töötas kubernerina alates 2012. aastast. Ka Žvatškin lahkus ametikohalt omal soovil. Seejärel teatas Kirovi oblasti kuberner Igor Vassiljev otsusest kuberneri kohalt lahkuda. Rjazani piirkonna juht Nikolai Ljubimov teatas, et teda ei esitata järgmiseks ametiajaks piirkonna juhi kohale. Lisaks otsustas kuberneri kohalt lahkuda viimased 10 aastat Saraatovi oblastit juhtinud Valeri Radajev.