Jäta menüü vahele
25.03.2019

Marimaa aktivistid asutasid uue ühiskondliku liikumise

Andrei Smõšljajev, Vjatšeslav Vorontsov ja Igor Kudrjavtsev. Foto allikas: idelreal.org

Marimaa poliitikud ja ühiskonnategelased teatasid uue ühiskondliku liikumise Muutuste Eest asutamisest. Liikumise kaasesimeesteks said erakonna Kodanike Platvorm kohaliku haru endine juht Andrei Smõšljajev, ärimees Vjatšeslav Vorontsov ning ettevõtja ja ühiskonnategelane Igor Kudrjavtsev.

 

Liikumise asutamiseks korraldatud kokkutulemisel iseloomustas Kudrjavtsev Marimaa ühiskondlik-poliitilist ning sotsiaal-majanduslikku olukorda kui väga murettekitavat. See on tingitud sellest, et Marimaal pole erilist majanduskasvu, mistõttu jätkub ettevõtjate ning elanike väljavool Mari vabariigist. Tema sõnade järgi: ”Ei ole õige sellele tähelepanu mitte pöörata, praegu toimuvat võib nimetada stagnatsiooni stabiliseerumiseks”. Samuti peab Kudrjatsev oluliseks, et Marimaa valitsus ei elaks omaette elu niimoodi, et  vaid vähesed teavad, mida valitsus teeb. Kudrjavtsevi arvates oleneb valimiste aastal (septembris toimuvad Marimaal valimised) palju regiooni seadusandlikust ja täidesaatvast võimust. Väga oluline roll peaks tema arvates olema ühiskondlikel liikumistel. Paraku praegusel hetkel on selliste liikumiste arv küll Marimaal suur, kuid ükski neist ei näita välja oma suhtumist Marimaa praegusesse olukorda. Seetõttu ongi vaja luua liikumine, mis vastaks elanikkonna vajadustele.

 

Liikumise loojatele ei ole Marimaa parlamendi saadikuks saamine eesmärk iseeneses. Teise liikumise asutaja, Andrei Smõšljajevi arvates on selleks, et Marimaal midagi arendada, vaja arengustrateegiat. ”Uue liikumise eesmärgiks kaasa aidata Marimaa arengule selliselt, et tekiks konkurentsivõimeline regioon koos elanike kõrge elatustasemega. Valimised ei ole meie jaoks prioriteetne ülesanne, ” tõdeb Smõšljajev.

Info allikad: Idelreal.org

ja mariuver.com