Jäta menüü vahele
29.09.2017

Marilanna ja eesti muusikute ansambel sõidab Marimaale kultuurisidemeid uuendama

Ansambel Heli ja Keel koosseisus Anna Mishina (Marimaa), Iris Oja, Kristi Mühling, Diana Liiv ja Aare Tammesalu astuvad 3. oktoobril üles Marimaa pealinnas Joškar-Olas muusikafestivalil “Marimaa sügis”. Kontserdiga tahetakse luua ja uuendada Marimaa ja Eesti vahelisi muusikalisi kontakte ning tutvustada mari muusika ja luule kajastusi eesti heliloojate loomingus.

Ansambel esitab eesti helilooja Mart Siimeri mari rahvalaulu ainelise teose “Üle võimsa vee” ning Marianna Liigi teose “Punane haavaleht” mari luuletaja Tatjana Otšejeva sõnadele, mis kõlab korraga nii eesti kui ka mari keeles (eesti k tõlge Arvo Valton).

Kontserdil kõlab ka eesti heliloojate muusika, mis on inspireeritud rahvamuusikast (Veljo Tormis, Ester Mägi) ning Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri looming. Rahvalaulik Anna Mishina ja kromaatilise kandle mängija Kristi Mühling esitavad ida-maride rahvalaule koos improvisatsiooniliste saadetega Eesti kandlel.

Kontserdi korraldab Marimaa Filharmoonia hõimupäevade tähistamiseks Marimaal. Kontsertreis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubelile.

Anna Mishina intervjuu Marimaa päevalehele Mariiskaja Pravda: «Мост дружбы» в Йошкар-Оле: эстонская группа «Heli ja Keel» посвятила свой проект исчезающим финно-угорским культурам и языкам (marpravda.ru, 27.09.2017)

Anna Mishina – laul
Iris  Oja- metsosopran
Kristi Mühling – kannel
Diana Liiv – klaver
Aare Tammesalu – tšello

Kontserdi kava

I osa:
V. Tormis “Kust tunnen kodu”
E. Mägi “Setu laulud”
V. Tormis “Suisa suud”
E. Mägi “Psalm”
A. Pärt “Alinale”
E. S. Tüür “Dedication”

II osa:
M. Liik “Punane haavaleht”
V. Tormis kaks “Kurvameelset laulu”
Mari rahvalaulud kandle saatel
kolm soome-ugri rahvalaulu
M. Siimer “Üle võimsa vee”

ev100kristi_myhling_anna_mishina_marimaa