Maria Korepanova võitis teadusvideote konkursi

Eestis elav udmurditar – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant ja muusik Maria Korepanova võitis konkursil “Teadus 3 minutiga” parima teadusvideo tiitli. Võitja valiti avaliku hääletamise teel. Korepanova video põhines uurimistööl bessermani ja udmurdi rahvalaulude kogumisest, uurimisest ja esitamisest.

Eelmise nädala jooksul said inimesed ERR Novaatoris hääletada oma lemmiku teadusvideo poolt ning 32,2 protsenti 587 hääletanust valiski parimaks Maria Korepankova video “Ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunsti loomingulisest rekonstrueerimisest”.

Konkursil “Teadus 3 minutiga” konkureerisid  viie noorteadlase videod parima teadusvideo tiitlile. Üks neist oli ka Maria Korepanova, kes uurib oma kodumaa Udmurtia rahvalaule HTM hõimurahvaste programmi stipendiaadina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Täpsemalt uurib ta udmurtide sugulasrahva bessermanide rahvamuusikat, kitsamalt üht tänapäeval juba peaaegu kadunud vokaalžanrit kreži.

Maria välitööd näitavad, et improvisatsioonioskus on tänapäeval peaaegu kadunud. Seetõttu ongi Maria eesmärk leida bessermanide elavast traditsioonist muusikalise improvisatsiooni jälgi. Seejärel püüab ta analüütiliselt rekonstrueerida improvisatsioonivõtteid ja lõpuks rakendada neid võtteid oma loomingus.

Oma doktoritöö tutvustamiseks pidas Korepanova veebruaris  noorteadlaste konkursil “Teadus 3 minutiga” kolmeminutilise populaaarteadusliku ettekande “Ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunsti loomingulisest rekonstrueerimisest”  ja pääses viie parima hulka. Finalistide etteastete põhjal valmisid teadusvideod, millest rahvas valis välja parima.

Maria Korepanova teadusvideoga saab tutvuda siin

Kasutatud allikas: ERR  Novaator

Print Friendly, PDF & Email