Jäta menüü vahele
07.03.2017

Lätis ilmus kultuurilooline ülevaateraamat lutsi maarahvast

Läti kirjastus Lauku Avīze on välja andnud Hannes Korjuse raamatu „Ludzas igauņi: Zemes dieva tauta“ (“Lutsi maarahvas: Maajumala rahvas”).

Raamat annab ülevaate Latgales, Ludza ümbruskonnas elanud eestlaste rahvusgrupist. Lutsi maarahva pärimuse on talletanud Oskar Kallas oma kaheksakümnes lutsi maarahva muinasjutus, lisaks on lutside jutupärimust talletanud Paulopriit Voolaine.

Raamatu eessõna kirjutas Läti teaduste akadeemia tegevliige, soome-ugri seltsi (Helsingi) kirjavahetajaliige Saulvedis Cimermanis, kes oli ka üllitise teaduslik toimetaja. Raamat ilmus kirjastuse Lauku Avīze sarjas “Letonikas bibliotēka”. Väljaandmist toetasid Eesti ja Läti Kultuurkapital.

Hannes_Korjus
Hannes Korjus Kornetis, Lätis, 2013. aasta augustil. Foto: Uldis Balodis.

Hannes Korjus on tõlkija ja ajakirjanik, kes uurib lutside ajalugu ja tänapäevaseid Lutsi kogukondi. Taon avaldanud arvukalt materjale mitte ainult lutside keelekogukonna kohta, vaid ka kirjutisi lutside ajaloost ja Lätis elavatest eesti kogukondadest üldiselt. 2003. aastal avaldas Korjus lätikeelse raamatu Lutsi muinasjuttudest, 2011. aastal Läti eestlastest rääkiva uurimuse “Lätimaal eestlasi otsimas”.

Hannes KorjusHannes_Korjus_lutsid
„Ludzas igauņi: Zemes dieva tauta“
Riia, 2017
160 lk

Loe veel: Kes on lutsid?