Karjala Kiži saare puukirikuid saab näha kohale sõitmata

Karjalasse, Äänisjärve keskosas asuvale Kiži saarele, mis on eriti tuntud oma 18. sajandil ehitatud puukirikute poolest, pääseb nüüd ka virtuaalselt.  

Kiži vabaõhumuuseum on loonud saare 360-kraadiline virtuaaltuuri, mis põhineb fotograaf Igor Georgievsky märtsis üles võetud sfäärilistel panoraampiltidel. Fotod toovad vaataja ette looduskaitsealuse saare tuntuimad vaated. Virtuaaltuuri saab vaadata igast maailma nurgast, vajalik on vaid interneti olemasolu.

Lisaks saab huviline lisainformatsiooni audiogiidilt, mis toob esile ka saare autentse helifooni. Vähe sellest: nüüd on võimalik virtuaalselt sattuda sinna, kuhu tavaliselt ekskursioone ei korraldata ja kus peale üksikute muuseumitöötajate keegi ei käi. Näiteks üheks selliseks on Bikanini tuuleveski.

Kiži vabaõhumuuseum on üks suurimaid vabaõhumuuseume Venemaal. See on ainulaadne ajalooline, kultuuriline ja looduslik kompleks, mille põhiliseks vaatamisväärsuseks on 18. sajandil ehitatud puukirikud, mis on kantud ka UNESCO maailma kultuuri- ja looduspärandi nimistusse.

Ekskursioonile saate klõpsates lingil.

Vaadake ka Kiži vabaõhumuuseumi kodulehte.

Lugege lähemalt: finnougoria.ru (6.05.2020)

Print Friendly, PDF & Email