Jäta menüü vahele
30.08.2017

Karjalas arutatakse karjala keele lingvistilisi, kultuurilisi ja õiguslikke aspekte

Karjala vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise ettevalmistusüritusena toimub 15. septembril Petroskois (Petrozavodsk) teaduslik-praktiline konverents „Karjala keele staatus Vene Föderatsiooni rahvaste keelte süsteemis: õiguslikud, lingvistilised ja kultuurilised aspektid”.

Peakorraldajad on Venemaa presidendi juures asuva riigiteenistujate akadeemia Karjala filiaal, Karjala rahvuspoliitika ministeerium ja Karjala keele, kirjanduse ja ajaloo instituut. Üritust toetab Karjala ühiskondlik organisatsioon Nevond (põlisrahvaste noorte info- ja õigusekeskus).

Konverentsi käigus kavatsetakse käsitleda rahvuskeele kasutamise õiguslikke küsimusi rahvusvabariikides. Vestlusringis arutatakse karjala keele terminoloogia küsimusi (karjala keel ametlikus kasutuses), samuti karjala keele nähtavast kasutamisest tänavasiltidel ja reklaamides ning elektroonilise meedia ja ajakirjanduse arengut karjala keeles.

Konverentsist võtavad osa vabariigi teadusringkondade esindajad, Venemaa õigusasjatundjad, eksperdid filoloogia, ajaloo ja etnograafia valdkonnas, samuti Karjala riigivõimu esindajad.

Konverentsist kutsutakse osa võtma soome-ugri rahvaste ühiskondlike organisatsioonide, kohalike omavalitsuste ja ajakirjanduse esindajaid ning kultuuri- ja haridustöötajaid.

Allikas: В Карелии обсудят лингвистические, культурные и правовые аспекты статуса карельского языка (28.08.2017, finugor.ru)

karjala_100