Jäta menüü vahele
24.03.2017

Karjala hakkab koordineerima stipendiumite jagamist Barentsi regiooni kultuuritegelastele

22. märtsil toimunud videokonverentsil arutati Barentsi mere Euro-Arktika ministrite nõukogu stipendiumi finantseerimist.

Venemaa kultuuriministri asetäitja Alla Manilova eesistumisel toimunud koosolekul otsustati, et stipendiumi väljaandmist hakkab koordineerima Karjala. Karjalat esindas koosolekul kultuuriminister Aleksei Lesonen.

karjalased

Stipendium asutati Barentsi regiooni ministrite kohtumisel 9. novembril 2016. aastal Moskvas. Stipendium antakse isikule, kes on arendanud rahvusvahelist kultuurialast koostööd Barentsi regioonis. Kaks korda aastas makstakse korraga välja neli stipendiumit. Ühe stipendiumi suurus on 10 000 eurot, mis on võrdväärne iga riigi osalustasuga Barentsi nõukogus. Venemaa liikmemaks koosneb summadest, mis laekuvad Arhangelski ja Murmanski oblasti, Karjala ja Komi vabariigi ning Neenetsi autonoomse ringkonna eelarvetest.

Barentsi Euro-Arktika Nõukogu asutasid 1993. aastal Barentsi regiooni riigid − Norra, Rootsi, Soome, Taani, Island ja Venemaa. Aastail 2015–2017 on Barentsi nõukogu eesistuja Venemaa.

Allikas: Карелия станет оператором стипендии Совета Баренцева/Евроарктического региона деятелям культуры (gov.karelia.ru, 23.03.2017)