Jäta menüü vahele
08.04.2024

Ižkaris (Iževsk) mõisteti süüdi arst ja paljulapseline ema Olga Avdejeva

Iževski linnakohus mõistis Avdejeva süüdi Venemaa Föderatsiooni relvajõudude diskrediteerimises ja karistas süüalust 120 000 rublase (u 1200 eurot) trahviga.  

protest Izhevskis

Oma viimases sõnas 3. aprillil peetud kohtuinstungil ütles ta, et seadus, mille alusel ülekohut mõistetakse, on oma olemuselt kuritegelik, sest on vastuolus konstitutsioonilise humaansuse ja õigluse põhimõttega. Ta rõhutas, et kui nimetatakse musta valgeks, siis viib see selleni, et inimesed kaotavad sideme tegelikkusega ja see tähendab katastroofi, surma ja kaost riigis, mis on kohaks kuhu Venemaa praegu liigub. Naeruväärne tundub see süüdistus tunnistajate poolt, kes pole ise relva käes hoidnud, lisas ta.

Ižkari (Iževsk) arst-kirurg Olga Avdejeva vastu esitati süüdistus, sest ta kirjutas 2023. aasta suvel Udmurdi ooperi- ja balletiteatri seinale Z sümboli alla – FAŠISTID. Avdejeva meelest oli tema tegevus äratanud õiguskaitseorganite tähelepanu ka varem, sest ta korraldas teatri ees sõjavastase üksikpiketi ja hoidis käes plakatit, millel sõnad „ Venemaa loob kurjust“ – “Россия творит ZЛО”.