Jäta menüü vahele
08.10.2020

Hõimulõimed pälvis nimevõistlusel tubli tunnustuse

Fenno-Ugria noorteühendusest väljakasvanud MTÜ Hõimulõimed võitis nimevõistlusel „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“ aasta uustulnuka tiitli. Ettevõttenime võistlust korraldavad Emakeele Selts ja Eesti Keelenõukogud koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. 

Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub viiendat korda. Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid. Žüriisse kuuluvad Emakeele Seltsi, Eesti Keelenõukogu, Keeleinspektsiooni, HTM-i ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni esindajad.

“Hõimulõimed” on mittetulundusühing, mille asutasid 2019. aasta sügisel soome-ugri teemadest süvitsi huvituvad noored. Juba mõnda aega varem koos tegutsenud seltsing kandis eelnevalt nime Fenno-Ugria Noored, kuid ajapikku sooviti leida endale uus nimi.

Erinevate nimekandidaatide hulgast jäi sõelale “Hõimulõimed”. Nii nagu lõimelõngad jooksevad tihedalt läbi kanga, sidudes selle tugevaks ja soojaks, on ka mittetulundusühingu Hõimulõimed soov aidata kaasa meie hõimuliikumisele, sõlmimaks asjalikke ja südamlikke sidemeid eri maade soome-ugri inimestega. Selleks, et me kõik – olgu lähedal või kaugel – tunneksime sooja ühtekuuluvust.

Žüriiliikmete kommentaari kuuleb järgnevast videost:


Seotud lingid: