Jäta menüü vahele
18.04.2016

Hõimuklubi „Idamurde sõnastik“ muistse Vaigamaa taustal

MTÜ Fenno-Ugria korraldab kolmapäeval 20. aprillil kell 17.00 Eesti Keele Instituudis hõimuklubi, kus seekord räägivad keeleteadlased Ellen Niit ja Jüri Viikberg hiljuti ilmunud „Idamurde sõnastikust“, tehakse juttu sõnastiku saamisloost, idamurde eripärast ja muistsest Vaigamaast kui idamurde aluspõhjast. Antakse ülevaade, mida on Vaiga (~ Vaia ~ Vadja) tähenduse ja seoste kohta arvanud keele- ja muinasteadlased.

Idamurde sõnaraamatu on 1994. aastal koostanud idamurde alalt pärit keeleteadlane Valdek Pall (1927–2013). Äsja ilmunud teise, täiendatud ja parandatud trüki on toimetanud Ellen Niit, kes on sinna lisanud ka sõnu eesti põhisõnavarast. Idamurde sõnaraamat kuulub Eesti KeeIe Instituudi väikeste murdesõnastike sarja. Varem on sarjas ilmunud „Vanapärase Võru murde sõnaraamat“ (2011), „Mulgi sõnastik“ (2013) ja „Hiiu sõnaraamat“ (2015).

Hõimuklubi koguneb Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6). Kõik huvilised on oodatud ja üritusest osavõtt on prii!
Üritust korraldavad MTÜ Fenno-Ugria Asutus ja Eesti Keele Instituut; toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet ja HTM hõimurahvaste programm.

Lisateave:
Fenno-Ugria Asutus
6445-119
info@fennougria.ee
www.fennougria.ee