Jäta menüü vahele
30.03.2020

George Soros annetab Budapestile epideemia vastu võitlemiseks miljon eurot

Foto: GEORG HOCHMUTH /APA/AFP
Foto: GEORG HOCHMUTH / APA / AFP

”Ma tean, mida tähendab elada selles linnas eriolukorra tingimustes,” ütleb miljardärist ärimees Georg Soros ungari ajalehes avaldatud pressiteates.

“Mõtlen sageli hooldekodude elanikele ja ka kodututele, kellest paljud on eakad. Epideemia tõttu võivad kodutuks muutuda ka need, kes kaotavad praegu töökoha. /-/Linnad ja vallad seisavad silmitsi tohutu väljakutsega, sest peavad piiratud rahaliste ressurssidega tagama hädaolukorras linna ja sotsiaalteenuste toimimise. 

/-/Sündisin Budapestis kõigest mõned aastad pärast laastavat Hispaania grippi. Nüüd annetan, et olla oma kodulinna elanikega solidaarne,” avaldab Soros.

Annetuse summa on miljon eurot ehk 357 miljonit forintit on Sorose asutatud fondi Open Society Foundations andmeil antud ”ennenägematuteks väljaminekuteks”.

89-aastane George Soros on Ungari juudi päritolu USA riskikapitalist, filantroop ja publitsist. Tema sünninimi on György Schwartz. Vanemad võtsid 1936. aastal ungaripärase perekonnanime Soros. 1947. aastal asus ta elama Suurbritanniasse.

Allikas: Népszava (Rahva hääl) (30.03.2020).