Jäta menüü vahele
15.09.2020

Festival “Soome-ugri transiit” laieneb neljas uues regioonis

Rahvaloomingu ja -kunsti festivali kontserdid toimuvad tänavu Tveri, Nižni Novgorodi, Rjazani ja Vologda oblastites.

Фото: nazaccent.ru

Rahvaloomingu ja -kunsti festivali “Soome-ugri transiit” kontserdid toimuvad tänavu Tveri, Nižni Novgorodi, Rjazani ja Vologda oblastites. Rahvusvahelise festival peateema on sel aastal “Sügisene abonement“. 

Vene Föderatsiooni soome-ugri kultuurikeskuse juhataja Tatjana Barahova sõnul otsustati festivali laiendades väljuda traditsiooniliste marsruutide raamidest. “Territoriaalsele muutusele lisaks toimus ka kontseptuaalne muutus: iga kontsert pühendatakse nüüd mingile teemale ja erineb teisest.”

Festival avatakse Tveri oblastis 25. septembril ja esimese kontserdi teema on „Rahvamuusika ja -pillid: aegade kõla“. Sündmusega liituvad Tveri oblasti kollektiivid aga ka Karjala ja Baškortostani loomingulised kollektiivid. Nad esitavad rahvamuusikainstrumentidel nii rahvalaule kui ka estraadikompositsioone.

Teine kontsert “Rahvalik koreograafia: projektsioon teatris” toimub 15.-17. oktoobrini Nižni Novgorodi oblastis. Esinevad Mari vabariigi, Nižni Novgorodi ja Leningradi oblasti loomingulised kollektiivid. Esitatakse etnilist koreograafiat kasutavaid näitemänge ja toimuvad perfomancid.

Kolmas kontsert „Huumor traditsioonilises folklooris“ tuleb ettekandel  22.-24. oktoobrini Rjazani oblastis, kus esinevad Mordva vabariigi, Permi-Komi ringkonna ja Rjazani oblasti artistid. Kontserdi raames esitatakse tšastuškasid, satiirilisi vesteid ja muid naljamänge.

Festivali pidulik lõppkontsert toimub 4. novembril Vologdas. Esinevad kollektiivid Komi ja Udmurdi vabariikidest, samuti Vologda oblastist ja lõpeb 4. novembril Vologdas. Kontsertide kõrval saab vaadata temaatilisi näituseid, toimuvad erinevad õpitoad ja saab vaadata dokumentaalfilme.

Vene Föderatsioonis asuva soome-ugri rahvaste kultuurikeskuse korraldatav „Soome-ugri transiit“ on keskuse varem korraldatud hõimupäevade järeltulija.