Jäta menüü vahele
04.09.2020

Fenno-Ugria osaleb Kirjandustänava festivalil Kadriorus

5. septembril  kell 12-21 toimub Tallinnas, Kadriorus, Koidula tänaval neljas Kirjandustänava festival. Fenno-Ugria osaleb festivalil soome-ugri teemaliste raamatutega, kuid toimub palju muudki põnevat. Kell 14.15 annavad kirjanikud Indrek Koff ja Arvo Valton festivali pealaval ka loengu soome-ugri rahvaste eepostest kui ajaloodokumentidest. Tere tulemast tutvuma meie hõimurahvaste kirjandusega!

Eestis ilmus 2019 aastal Eesti Statistikaameti andmete kohaselt 3597 raamatut, kuid väiksemate sugulasrahvaste kultuurielu käsitlevad raamatud võivad suures raamatutehulgas märkamatuks jääda. Sestap on Fenno-Ugria seadnud Kirjandustänava festivalil sisse oma telgi, kuhu oleme koondanud soome-ugri rahvaste eeposeid, folkloorikogumikke, ajaloolisi romaane, uurimusi ja palju muud huvitavat, mis eesti keeles välja antud.

Meie telgist leiavad huvilised viimaste aastate parimad Eestis välja antud raamatud soome-ugri rahvaste kohta – Fenno-Ugrialt, Eesti Rahva Muuseumilt, TÜ Kirjastuselt, Varrakult ja Eesti Kirjandusmuuseumilt.

Samuti võtame kaasa udmurtidest ja vepslastest kõnelevate filmidega DVD-d.

Programm:

Kell 12-21 Kirjandustänava festival. Täpsem programm

Kell 14.15 kõnelevad Kirjandusfestivali laval Indrek Koff ja Arvo Valton soome-ugri rahvaste eepostest kui ajaloodokumentidest ning nende tähendusest hõimurahvaste ajaloo mõistmisel.

Päeva vältel saab proovile panna oma teadmisi sugulasrahvaste kirjandusest ja kultuurist.

Kirjandustänava festivali eesmärk on tõmmata tähelepanu eesti kirjandusele, kirjanduspärandile ja kirjanduslikule avalikule ruumile meie ümber.
Et seda teha, kutsutakse üheks päevaks tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib ka rikkalik kultuuriprogramm. Sündmuselt saab soetada endale uusi raamatuid, kuulata põnevaid loenguid ning osaleda vestlusringides.