Jäta menüü vahele
10.03.2020

Fenno-Ugria soovitab: aastaraamat, hõimukalender ja muud lugemist

raamat, kalender
Fenno-Ugria Asutuse kontorist saab tellida mitmeid sisukaid ja ülevaatlikke trükiseid

Fenno-Ugria Asutuse kontorist saab tellida mitmeid sisukaid ja ülevaatlikke trükiseid, millega tasub enne VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi tutvust teha. 

  • ERMi teadur Indrek Jäätsi raamatut „Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962-1969). Soodushind 20 eurot.
  • Soome-ugri maailma artiklikogumikku ja aastaraamatut „Soome-ugri sõlmed 2018“, hinnaga 6 eurot.
  • Erinevate soome-ugri keelte väljenditega rikastatud käesoleva aasta hõimukalendrit. Hind 5 eurot.

Raamatu- ja kalendrihuvilist palume märku anda info@fennougria.ee.

Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962-1969)

1960. aastail hakkasid Eesti etnograafid taas hõimurahvaid uurima. Esimesena võeti luubi alla vepslased. Eesti rahvateadlasi köitis vepsa kolkakülades säilinud arhailisus – seal osati veel alet põletada, kootidega reht peksta, ahjus vihelda ja haabjaid valmistada. Seda kõike oli vaja teaduse tarvis jäädvustada! Aga vepslasteni jõuda oli tihtipeale üsna keeruline. Kohale jõudmiseks kasutati lisaks rongidele ja bussidele ka hobuseid, paate ja külgkorviga mootorratast, jalgsi käimisest rääkimata. Külarahvas oli algul sageli umbusklik ja võõristav, hiljem aga avaneti, saadi sõbraks ning tunti vepsa ja eesti keele lähisugulasest lõbu.

Välitööpäevikute vahendusel avaneb värvikas pilt nii omaaegsete eesti etnograafide uurimispraktikatest ja olmest kui ka vepsa küladest, kus 19060. aastatel oli veel paljuski säilinud traditsiooniline elulaad, ehkki kolhoosiaja kastmes. Raamat on rikkalikult illustreeritud ekspeditsioonidel tehtud fotode ja joonistustega, lisaks pildid Vepsamaalt kogutud esemetest. Sissejuhatav artikkel aitab selle kõik laiemasse teadusajaloolisse konteksti panna.

Raamatu koostaja on Indrek Jääts. Väljaandja: Eesti Rahva Muuseum 2019. Trükitud Tallinna Raamatutrükikojas. 261. Hind 20 eurot.

Aastaraamat „Soome-ugri sõlmed 2018“
Hõimukalender 2020
Tellimine

Tellimusi saab esitada info@fennougria.ee  Postiga saates lisanduvad kalendri hinnale postikulud (nt ühe kalendri puhul 4,84 eurot). Suuremate pakkide transport kokkuleppel.