Jäta menüü vahele
05.06.2020

Fenno-Ugria Asutuse üldkoosolek kogunes esmaskordselt ajaloos ka veebi vahendusel

Foto: Kadi Raudalainen

MTÜ Fenno-Ugria Asutus ja liikmed kogunesid kolmapäeval, 3. juunil tavapärasele üldkoosolekule. Esimest korda ajaloos osalesid asutuse liikmed koosolekul samaaegselt nii füüsiliselt büroo ruumides viibides kui ka Skype suhtluskeskkonnas. Koosolekul osales volitustega 41. liikmest kokku 30 volinikku, mis on viimase kümnendi suurim osalus.

Seitseteist liiget osales või oli volituste esindatud kohapeal. Kuna mai lõpus jõustunud seadusemuudatus võimaldab hääleõiguslikult osaleda ka virtuaalselt, oli 13 volinikku just selle võimaluse valinudki.

Koosolekul osalesid ka kolm külalist kultuuri- ja haridusministeeriumist, üks juhatuse liige ja kolm Fenno-Ugria töötajat.

Üldkoosolekule anti ülevaade 2019. aastast, mille põhifookus oli VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi ettevalmistamisel ning ÜRO põliskeelte aastale pühendatud sündmuste korraldamisel. Edukad olid ka hõimupäevade kontserdid ning osalemine festivalil Tallinn Music Week.

Fenno-Ugria Asutuse revisjonikomisjon pidas samuti aastat kordaläinuks, nentides, et need, kes Eestis tunnevad laiemalt huvi soome-ugri rahvaste ja nende kultuuride vastu, teavad, et Fenno-Ugria jagab selles valdkonnas usaldusväärset infot, vahendab ehedaid kontakte ja korraldab sisukaid sündmusi – sellest hoolimata, et loomulik, vaba suhtlus Venemaal asuvate soome-ugri rahvastega oli pärsitud ka 2019. aastal. „Fenno-Ugriat usaldatakse ja see on kõige tähtsam,“ tõdes revisjonikomisjoni esimees Mart Meri oma hinnangus.

Üldkoosolekul kinnitati 2019. aasta majandusaasta aruanne ning 2020. aasta tegevuskava ja eelarve. Üldkogu pikendas kuni soome-ugri maailmakongressini volitusi viiel juhatuse liikmel, kes on seotud kongressi korraldustöödega ning valmis seda jätkama. Uue liikmena valiti juhatusse Eesti Rahva Muusemi muuseumiõpetaja Anti Lillak.

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse uus juhatus on:

  • Madis Arukask – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Fenno-Ugria juhatuse esimees;
  • Kadi Raudalainen – Eesti Ungari Selts, Fenno-Ugria tegevjuht;
  • Tõnu Seilenthal – Tartu Ülikool ja Eesti Fennougristide Komitee, soome-ugri rahvaste rahvusvahelise konsultatiivkomitee Eesti esindaja;
  • Sven-Erik Soosaar – Wikimedia MTÜ, ÜRO põlisrahvaste püsifoorumi ekspergrupi liige;
  • Eda-Riin Leego – MTÜ Hõimulõimed (varem Fenno-Ugria Noored);
  • Anti Lillak – Eesti Rahva Muuseum, MTÜ Hõimulõimed.

Vana juhatuse volitused kehtivad 13. juunini.

MTÜ Fenno-Ugria Asutuse tegevjuht Kadi Raudalainen tänas koosoleku lõpetuseks kõiki liikmeid, töötajaid ja ka projektide läbi kaasa löönud inimesi. Helget suve kõigile!