Hõimupäevad 2019. Peakontsert Tallinnas


Sündmuse detailid


 
Aeg:
P 20.10.2019, uksed avanevad kell 15
kell 16 -18.30 pärimusmuusikakontsert
Kell 19 saami muusik Wimme
Koht:
Vaba Lava, Telliskivi Loomelinnak, Telliskivi 60a/9, Tallinn
Sündmuse kestvus: 4h, kaks vaheaega
Asukohakaardi leiab siit.
Piletid:
ja kohapeal.
Jagage sündmust sotsiaalmeedias SIIN.
Hõimupäevade Tallinna peakontsert toimub sellel aastal pühapäeval, 20. oktoobril kell 16 Vabal Laval. Uksed avanevad kell 15.
 
Külla on tulemas ehe folklooriansambel Jugõdlan’ Komimaalt ning armastatud mari rahvamuusikud Jorga Katše ja Polina Italjeva. Udmurte esindab noor mitmekülgne pillimees Pavel Aleksandrov Tatarstanist. Kontserdil esinevad ka Eesti folkloorifestivalide sagedane külaline, ersa mitmehäälset laulukultuuri tutvustav naisteansambel Merema ning ungari traditsiooniline rahvamuusikaansambel Magos koos noore andeka lauliku Bori Feketega. Põhjala tundrate hääli vahendab kuulajale legendaarne saami muusik, saami traditsioonilise joiu tuntuim tänapäevastaja Wimme Soomest. Külalisi tervitavad Eesti ja kohalike soome-ugri rahvaste seltside folklooriansamblid.
 
2019. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks põliskeelte aastaks. Ka tänavused hõimupäevad on pühendatud põliskeelte aastale ja toovad meie hääbumisohus ja ohustatud sugulaskeeli rohkem nähtavale-kuuldavale.
Maailmas kõneletavast 7000st keelest on ohus rohkem kui kolmandik ehk 2680.
 

Piletid

Täispilet: 10€
Sooduspilet (üliõpilane, pensionär) 7€
Erivajadusega inimene ning tema saatja 5€
Kuni 18-aastased lapsed ja noored pääsevad sisse tasuta.
Piletid on müügil Piletilevis ning kohapeal. Soeta pilet SIIN.
 

Eluolu

Sündmus on ligipääsetav ka ratastoolis muusikasõpradele. Lapsed on teretulnud!
Kontserdipaigas korraldavad Eesti soome-ugri seltsid laada, kus müüakse maitsvaid küpsetisi, suupisteid ning käsitööd. Seetõttu tasub kindlasti võtta kaasa sularaha.
 

Hõimupäevad

Kaunis tava tutvustada oktoobrikuu kolmandal nädalal hõimurahvaid ja nende kultuure sai alguse juba 1931. aastal, kuid katkes nõukogude ajal. 1988. aastal traditsioon taaselustati ning 2011. aasta märtsis võeti Riigikogus vastu otsus tähistada hõimupäeva oktoobrikuu kolmandal laupäeval riikliku tähtpäevana, mil heisatakse riigilipud.
 
MTÜ Fenno-Ugria Asutus on alates 1991. aastast korraldanud oktoobrikuus terve nädala kestvaid hõimupäevi, kus laiemal üldsusel on võimalus osa saada soome-ugri rahvaste kultuurist. Hõimupäevade põhiüritusteks on suured pärimusmuusikakontserdid Tartus, Tallinnas ja Viljandis, kuid eri soome-ugri piirkondadest külla saabunud folklooriansamblid reisivad üle kogu Eesti, esinedes koolides ja rahvamajades. Pea kuu aega kestva festivali korraldusse panustavad mitmed organisatsioonid üle Eesti.
Loodame, et hõimupäevast kujuneb kõikjal Eestis meeldejääv pidupäev, mis avardab meie teadmisi hõimurahvastest ning süvendab huvi rahvusliku kultuuripärandi vastu.
 
Tutvuge ka teiste hõimupäevade raames toimuvate sündmustega siin:
https://fennougria.ee/uritused/hoimupaevad/2019-2/programm/
Vaadake ka varasemate hõimupäevade pilte meie galeriis, mis asub: https://fennougria.ee/galerii/
 

Toetajad:

Eesti Kultuurkapital, HTM hõimurahvaste programm, Tallinna kultuuriamet, Tartu linn, Ungari Insituut/Balassi Instituut, NKA (Ungari Kultuurkapital), Soome Suursaatkond.
 

Koostööpartnerid:

Eesti Rahva Muuseum, Folkloorinõukogu, Tallinna ülikool, BFM, Eesti Keele Instituut, Eesti Kirjanike Liit, Kammermuusikud, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Toomteater
 
Hõimupäevad 2019 kuuluvad CIOFF rahvusvaheliste folkloorifestivalide nimekirja ning on pühendatud ÜRO põliskeelte aastale.
Print Friendly, PDF & Email