Jäta menüü vahele
18.11.2016

Esitleti nutitelefoni rakendust udmurdi keele õppimiseks

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida Fenno-Ugria ei uuenda.

Udmurdi rahvuspoliitika ministeeriumis esitleti novembris nutitelefoni rakendusi „Kõldõsin: räägime udmurdi keelt“ (“Кылдысин: учим удмуртский”) ja „Udmurdi–vene–inglise vestmik“ (“Удмуртско-русско-английский разговорник”). Need rakendused võimaldavad omandada udmurdi keelt iseseisvalt ja algtasemel

Projekt on mõeldud laiale auditooriumile, seetõttu on rakendus tasuta allalaaditav − see oli rahvastikuministri asetäitja Pavel Orlovi sõnul ka ministeeriumi eeltingimus. Mõlemad rakendused on loodud Androidi operatsioonisüsteemile, kui Vene Föderatsioonis enim kasutatud tarkvarale, kuid lisarahastuse saamisel laiendatakse seda ka iOS süsteemile.

Ministeerium tänab rakenduse kujundajaid ja eriti udmurdi keele õpetajat Angelina Rešetnikovat, kes on ka nende rakenduste sisuline autor.

Viimastel aastatel on huvi udmurdi keele ja kultuuri vastu kasvanud. Nii on juurde tulnud tasuta kursusi udmurdi keele õppimiseks. Näiteks, kui 2010. aastal oli udmurdi keele õppijaid viis, siis 2016. aastal juba 35 rühma ja seda 17 eri kohas.

nutitelefoni-rakendus-udmurdi-keele-oppimiseks

Allikas: finugor.ru