Jäta menüü vahele
12.11.2019

Eesti Keele Instituudis räägitakse maastikest ja kohanimedest

Teisipäeval, 12. novembril  kell 13 toimub Eesti Keele Instituudi (EKI) saalis (Roosikrantsi 6, Tallinn) Eesti Looduskaitse Seltsi (ELKS) kõnekoosolek teemal „Eesti maastikest, kohanimedest ja kohapärimusest“.

Kõnekoosolek toimub ELKSi ja EKI koostöös. Selts peab aastalõpukonverentsi  ja eesti keele aastal otsustati see siduda eesti keelega.

„Maastikel on nimed ja seekord räägime toponüümidest. See, kuidas me nimetame kohti enda ümber, on tihedalt seotud meie keele ja mäluga,“ ütles  ELKSi esimees Toomas Tiivel.  „Mälu hävitamisel kaob midagi pöördumatult, seetõttu pean omakeelset ja traditsioonilist toponüümikat äärmiselt oluliseks.“

Kõnekoosoleku juhatavad sisse EKI direktor Tõnu Tender ja ELKSi esimees Toomas Tiivel. Sellest, kuidas kohanimed nimetavad ja jutustavad, räägib Marju Kõivupuu. Veel esinevad Anne Nurgamaa ELKSist ja Mari-Ann Remmel EKMist. EKIst teevad ettekande Marja Kallasmaa, kes räägib kohanimede kaitsmisest ja Iris Metsmägi, kes lahkab ühe maastikusõna seoseid. Taavi Pae räägib teemal „Kungla ja Pudriment – mõnest Rahvusatlase kohanimest“.

Üritus jätkub kell 17 Rahvusraamatukogus, kus esitletakse „Eesti rahvusatlast“, mille koostasid Tartu Ülikool ja Regio.

Ürituse kava.

Olete oodatud!

 

Lähem teave:

Tõnu Tender, EKI direktor

Toomas Tiivel, ELKSi esimees

 

Allikas: EKI pressiteade, 12.11.2019