Jäta menüü vahele
11.04.2022

OTSE: Aprillikuu Hõimuklubi räägib mansidest ja Mansimaast

Aastail 1978–1987 käisid Kaido Kama ja bioloog Eerik Leibak manside juures ekspeditsioonidel. Mehed lindistasid hõimurahva mõtteid ja kogusid nende pärimust. Nii tulebki juttu Mansimaa oludest ja tulevikulootus(etus)est.

Aastail 1978–1987 käisid Kaido Kama ja bioloog Eerik Leibak manside juures ekspeditsioonidel. Nad lindistasid ja kogusid nende pärimust. Mansid muutusid neile nii lähedasteks, et nad said eesti keeles välja anda mansi muinasjutuvalimiku

Mansidest ja Mansimaa endistest aegadest, sealsetest oludest, tulevikulootus(etus)est seekord räägimegi. Aprilli teisel laupäeval on manside ja hantide kevadpüha – varesepäev – ja varestest tuleb juttu ka seekord.

Esinejatest

Eerik Leibak on tunnustatud bioloog ja looduskaitsja. Ta on Soomaa rahvuspargi moodustamise üks algatajaid, Eesti Ornitoloogiaühingu taasasutaja ning 2018. aastal ilmunud koguteose “Linnuatlas” üks autoritest. Leibak on tegelenud linnunimetuste uurimisega ja olnud ka mitmete loodusfilmide konsultant. Näiteks on nii valminud “Eesti kotkad” (2005) ja “Peetrike Laanetagusel” (2018). 

Kaido Kama on laiemalt tuntud kui poliitik ja endine minister, kes on hoidnud nii justiits- kui ka siseministri portfelli. Aastail 1997–2004 töötas ta Võru Instituudi direktorina. Suur huvi soome-ugri rahvaste vastu on viinud Kama arvukatele ekspeditsioonidele ja reisidele meie hõimurahvaste juurde. Aastail 1996–1998 oli ta Fenno-Ugria Asutuse juhatuse esimees.

Kus ja kuidas?

Loeng toimub Fenno-Ugria Asutuse ruumides Tallinnas eelregistreeritud osalejatele. Loengust tehakse veebiülekanne, mis on hiljem järelvaadatav. NB! Esinejatele on võimalus FB ja YouTube kommentaariumi kaudu küsimusi esitada.

Korraldaja: Fenno-Ugria Asutus
Toetaja: Eesti Kultuurkapital ja HTM hõimurahvaste programm
Tehniline teostus: MIND media.