Jäta menüü vahele
04.07.2019

Algas XX tantsupidu „Minu arm“

Tantsupidu. Foto allikas: ERR

Neljapäeval, 4. juuli õhtul kell 19 toimus Kalevi staadionil XX tantsupeo „Minu arm“ avaetendus. Läbi aegade suurimal tantsupeol astus muruplatsile 10 500 tantsijat, kes esitavad 28 erinevat tantsu. Kokku toimub kolm tantsupeo etendust.

“Möödunud kaks ja pool aastat on olnud pideva arengu protsess. Esialgse ideekavandiga hakkas kohe algusest tööle kogu meeskond. Kuigi mina olen selle välja voolinud, siis lõpptulemuse nimel on toimunud ka pidev kompromisside loomine ja uute lahenduste pakkumine. Peo ettevalmistamine on olnud pidev tasakaalu otsimine ja olen tänulik kogu oma meeskonnale hingestatud ja pühendunud panuse eest,“ rääkis tantsupeo kunstiline juht Vaike Rajaste.

XX tantsupidu teeb sügava kummarduse 85 aasta pikkusele tantsupeo traditsioonile. Seetõttu on kõikidel rühmaliikidel repertuaaris varasemate tantsupidude armastatumad tantsupärlid, mille kõrvalt ei puudu ka uus looming. Kokku on juubelitantsupeo kavas 28 tantsu, millest seitse on loodud tänavuse peo jaoks.

Pealavastaja on Vaike Rajaste, muusikajuht Tonio Tamra, tantsupeo dirigent on Edmar Tuul ning tantsupeo dramaturg Liis Aedmaa.

XX tantsupeo järgmised etendused toimuvad 5. juulil kell 11.00 ja 18.00.

Info allikas: Laulu- ja Tantsupeo SA pressiteade  (4.07.2019)