Jäta menüü vahele
04.05.2020

Venemaal on koroonaviirus jõudmas haripunkti

Foto: стопкоронавирус.рф

Fenno-Ugria Asutus annab kord nädalas ülevaate koroonaviiruse levikust Venemaa soome-ugri rahvaste seas. Sealsete asjatundjate sõnul on nüüd kätte jõudmas viiruse kõrgpunkt.

Viimaste päevade andmeil on diagnoositakse päevas kuni 10 000 haigusjuhtu. Loodetakse, et viiruse kõrgpunkt saabub järgneva kümne päeva jooksul ning seejärel hakkab nakatumiste arv vähenema. Venemaa on kehtestanud hulga piiranguid ja juba praegu on selge, et osa neist jääb kehtima kuni vaktsiini leiutamiseni. Vähemalt nii väljendus riigi tervishoiuminister Mihhail Muraško. Samas on ka Venemaa majandus raskes seisus ning rahva rahulolematus piirangutega  päris suur.  Esimesi leevendusi kavatsetakse rakendada 12. maist. Täpsema ülevaate saamiseks soovitame siinkohal kuulata ka 5. mail Vikerraadio eetris olnud Vene meedia ülevaadet, mille tegi ajakirjanik Jüri Nikolajev:

4. mai seisuga on Vene Föderatsioonis  145 268 viirusesse nakatanut ja 1356 surnut. Viimase ööpäevaga lisandus 10 581 nakatanut ja 76 surnut.  Jätkuvalt on peamine viirusekolle  Moskva, kus on haigestunuid 74 401 ehk 51,2 protsenti haigete koguarvust Venemaal. Haiguse levik on olnud suurem tihedama asustusega piirkondades. Vene Föderatsiooni hõredalt asustatud äärealadel –näiteks Altai ja Tõva vabariikides, Sahhalini oblastis  ja Tšuktši autonoomses ringkonnas – on COVID-19 vähe levinud,

Venemaa soome-ugri rahvaste territooriumidel on Komi Vabariigis on viirus kontrolli alla saadud, viimasel ööpäeval lisandus seal kõigest kuus haiget. Probleemiks on sedapuhku aga kujunemas Jamali-Neenetsi Autonoomne Ringkond, kus viimasel ööpäeval tuvastati 104 uut nakatanut.

Praegu on enim haigeid Mordva Vabariigis (867), järgnevad Mari Vabariik (717), Jamali-Neenetsi Autonoomne ringkond (712), Komi Vabariik (682), Handi-Mansi Autonoomne Ringkond (467), Udmurdi Vabariik (314), Karjala Vabariik (89) ja Neenetsi Autonoomne Ringkond (47).

Allikas: стопкоронавирус.рф (04.04.2020)

Fenno-Ugria Asutus