Jäta menüü vahele
30.08.2019

Venemaa presidendi inimõiguste nõukogu liikmed asusid kaitsma karupere tapnud handi jahimehi

Foto: nazaccent.ru
Foto: nazaccent.ru

Venemaa presidendi, Vladimir Putini inimõiguste nõukogu liikmed soovitasid lõpetada kriminaalasja handi jahimeeste suhtes, kes lasksid maha karupere. Karupere oli kallale tunginud alaealisele. Küsimus tõstatus inimõiguste nõukogu töövisiidil Jugrasse.

Nõukogu liige Andrei Babuskin palus prokuratuuril suhtuda sellesse kohtuasja ülima delikaatsusega. „Meie oleme tulnud hantide ja manside maale, mitte nemad ei ole tulnud meile külla. Sellepärast austagem nende reegleid ja õigust, töötagem  inimestega nii, et meie väärtuste omaksvõtmise psühholoogia nende poolt ei muutuks administratiivsel teel,“ sõnas Babuškin. „Me oleme kohustatud austama nende õigusi ja meil pole õigust neid juhtida.“

Kriminaalasi algatati 2017. aasta kevadel kui jahimehed sattusid karu peale, kes neile kallale tuli, vigastades alaealist. Viimane jäi ellu, kuid lamas kaks nädalat peahaavadega haiglas. Nooruki vanaisa palus oma naabritel loom kinni püüda, mispeale lasksid jahimehed emakaru maha, tappes pärast ka kaks aastast karupoega.  Handid leidsid, et viimased võivad tekitada kahju majapidamisele. Kohtus ütlesid handid, et karu on neile püha loom, sellepärast tapavad nad karu ainult äärmisel vajadusel. Lisaks olid neil olemas ka jahiload.

Uurijad aga leidsid, et tegemist on seaduserikkumisega ja nõudsid jahimeeste trahvimist 270 000 rublaga ehk ligi 4000 euroga. Kohtuasi kestab veel praegugi.

Info allikas: nazaccent.ru (23.08.2019)