Jäta menüü vahele
02.12.2015

Valmib udmurdi netientsüklopeedia Voršud

Voršudi loojad üritavad teha tänapäevast väljaannet, kus on esitatud erinevas formaadis põnevaid materjale, mis kõnetaksid lugejat ja räägiksid talle udmurdi rahva lugusid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida Fenno-Ugria ei uuenda.

Udmurdimaa Rahvusraamatukogu koostab veebipõhist udmurdi entsüklopeediat. Projekti kallal töötatakse 2011. aastast alates.

Rahvusliku e-raamatukogu osakonna juhataja Galina Šanturova räägib uuest projektist: “Projekti nimetus Voršud tähendab suguvõsa kaitsjat, seepärast alustame oma entsüklopeediat udmurdi rahvuskultuuri tutvustava rubriigiga. Oleme kogunud artikleid udmurdi ajaloost, tarbekultuurist, folkloorist ja keelest. Iga artikkel on varustatud viidetega originaalallikatele.”

Voršudi loojad üritavad teha tänapäevast väljaannet, kus on esitatud erinevas formaadis põnevaid materjale, mis kõnetaksid lugejat ja räägiksid talle udmurdi rahva lugusid. Jutt ei käi üksnes ajaloost. Näiteks kodulehel on valik erinevatel udmurdi kultuurisündmustel tehtud videosid.

Samuti tõstetakse esile rubriiki “Udmurdi täht” – tuntud udmurdi inimestega tehtud intervjuude sari. Tähelepanuta ei jäeta ka kirjandust: Voršudis on lugemiseks avatud korralik raamatukogu nii ajalooliste kui ka tänapäeva udmurdi tekstidega. Entsüklopeedia ise on venekeelne.

Udmurdi entsüklopeedia Voršud

Allikas: finugor.ru