Jäta menüü vahele
16.03.2021

Valmib esimene udmurdi õudusfilm

Ektonika muusikafestival tegeleb esimese udmurdi õudusflimi loomisega. Filmi autorid on asjaarmastajad. Filmitakse projekti “Кышкыт кино” (tõlkes õudne kino) raames. Projekti eesmärk on viia hobirežissöörid kokku professionaalsete filmitegijatega selleks, et teha tutvust filmitegemise peensustega. 

Loominguline grupp koguneb iga pühapäev meediakeskkonnas udmurt.live, kus arutatakse filmi kontseptsiooni. Üks professionaaseid eksperte on lühi- ja reklaamfilmide stsenarist Vladimir Omeljantšuk. Esimesed kaks kohtumist olid pühendatud osalejate isiklikele hirmukogemustele, pärast seda on alanud eredamate juhtumite ja isikute väljaselgitamine.

„See on avatud kõigile soovijatele, kes tahavad osaleda, oma kogemusi jagada ja õppida. Me teeme filmi oma kätega ja soovime, et Udmurdimaal tehtaks kinokunsti rohkem ja heal tasemel“, märkis Omeljantšuk.

Ektonika festival toimub tänavu 18.-19. juunini Iževski spordikompleksis. Seekordne sündmus on eriti suur, sest Ektonikaga on liitunud ka muusikafestivalid “Бабушкина Дача” (Vanaema suvila) ja “Панамский Канал” (Panama kanal).