Valdur Mikita õpetab aabitsaga omailma lugema
Raamatumüügi edetabelite mitmekordne tipuvallutaja Valdur Mikita on valmis saanud keeleteemalise raamatu. “Et niisugune trükis ilmub eesti keele aastal ja ühtlasi rahvusvahelisel põliskeelte aastal, ei ole kogemata kokkusattumus,” usub Raimu Hanson ajalehes Postimees.
Autor ise aga kirjutab oma värskeima teose “Mikita keeleaabits. Põliskeele omailm” tutvustuses nii: “2019. aasta on rahvusvaheline põliskeelte aasta ja lisaks ka eesti keele aasta. See raamat jutustab eesti keele omailmast, mis on põnev, salapärane ja ennekõike väga ilus. Keel on eesti rahva kõige suurem ja kõige vanem ühislooming. Pole kahtlust, et eesti keel kuulub maailma kõige elujõulisemate keelte hulka.
Siin raamatus on juttu põliskeelest ja keelemüütidest, keelemängudest ja maagilisest sõnast ning sünesteetide hämmastavast maailmast. Inimene võib lõpetada kooli ja mitte osata õigesti kirjutada, kuid südamevaluks pole põhjust: keeleline andekus ja õigekirjaoskus ongi erinevad asjad. Loovus ja isikupärane keeletunnetus on olulisem kui õigekiri.
See, kes tunneb eesti keele sõnade maitset, ei peagi teadma millise, sõna ette tuleb panna koma!”