Jäta menüü vahele
16.03.2017

Põlisrahvaste foorumil Salehardis saab kokku 500 delegaati

Jamali Neenetsi autonoomse ringkonna pealinnas Salehardis toimub 23.–25. märtsini VIII rahvusvaheline Põhjala, Siberi ja Kaug-Ida põlisrahvaste foorum, millest võtab osa enam kui 500 delegaati, lisaks riigivõimu esindajaid, teadlasi ja ühiskonnategelasi. Väliskülalisi oodatakse maailma põhjapõdrakasvatajate assotsiatsioonist ja Saami nõukogust.

Foorumil valitakse ka uus president. Praegu juhib organisatsiooni neenets Grigori Ledkov, kes on ühtlasi Venemaa riigiduuma saadik. President valitakse neljaks aastaks, kõik kandidaadid esitatakse foorumil. Ledkov on kutsunud valimisi vaatlema ka rahvusvaheliste organisatsioonide esindajad.

Lisaks valimistele arutatakse foorumil põhjarahvastele aktuaalseid sotsiaalmajanduslikke küsimusi, põlisrahvaid puudutava seadusandluse täiustamist, samuti valitsusasutuste ja põhjarahvaste organisatsioonide koostööd.

Foorumil avatakse põhjarahvaste rahvusliku käsitöö ja toodangu näitus, kus on esindatud 28 Vene Föderatsiooni regiooni. Jamali esindavad foorumil 35 inimest neljast rahvusest: handid, komid, neenetsid ja sölkupid.

Ürituse korraldaja on Põhjala, Siberi ja Kaug-Ida põlisrahvaste assotsiatsioon, kuhu kuuluvad 41 rahva esindajad 34st Vene Föderatsiooni regioonist.

raipon

 

Allikas: Более 500 делегатов приедет на Международный форум КМНС в Салехарде (finnougoria.ru, 15.03.2017)