Jäta menüü vahele
05.05.2019

Bessermanide rahvamuusikast sündinud teadusvideo osaleb konkursil

Konkursil “Teadus 3 minutiga” konkureerivad  viie noorteadlase videod parima teadusvideo tiitlile. Üks neist on Maria Korepanova, kes uurib oma kodumaa Udmurtia rahvalaule HTM hõimurahvaste programmi stipendiaadina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Täpsemalt uurib ta udmurtide sugulasrahva bessermanide rahvamuusikat, kitsamalt üht tänapäeval juba peaaegu kadunud vokaalžanrit kreži.

Maria välitööd näitavad, et improvisatsioonioskus on tänapäeval peaaegu kadunud. Seetõttu ongi Maria eesmärk leida bessermanide elavast traditsioonist muusikalise improvisatsiooni jälgi. Seejärel püüab ta analüütiliselt rekonstrueerida improvisatsioonivõtteid ja lõpuks rakendada neid võtteid oma loomingus.

Oma doktoritöö tutvustamiseks pidas Maria Korepanova veebruaris noorteadlaste konkursil “Teadus 3 minutiga” populaaarteadusliku ettekande teemal “Ühe soome-ugri rahva improvisatsioonikunsti loomingulisest rekonstrueerimisest” ning pääses viie parima hulka. Finalistide etteastete põhjal on valmisid teadusvideod, mille paremuse üle otsustavad vaatajad.

Allikas: ERR  Novaator