Jäta menüü vahele
28.08.2023

Tallina ülikooli soome-ugri blogijate kool andis arutlusainet  soome-ugri filmfestivalil FUFF

Tallinna Ülikooli suveülikooli raames  toimus Tallinnas 21.-24. augustil soome-ugri blogijate kool, kus õpitut  arutati edasi Lätis liivi Mazirbe külas  25.-27. augustil soome-ugri filmfestivali FUFF raames.

Filmfestivali kava sisaldas filmiprogrammi eesti, ungari, kanada ning läti filmidest. Lisaks sellele korraldati töötoad, kus Julgi Stalte õpetas liivi tantse ning mängis liivi muusikat, hant Marija Launonen näitas handi tikandit. Õhtuti nautisid osalejad  soome-ugri kultuuridest  inspireeritud diskomuusikat ning liivi bändi „Nei um“ kontserti.

Fenno-Ugria projektijuht, Tallinna Ülikooli suveülikooli organisaator Anna Kuznetsova korraldas filmifestivalil arutelu soome-ugri blogidest. Tallinna ülikoolis toimunud soome-ugri blogijate kooli  raames õpetati sotsiaalmeedia materjalide loomist, samuti oli eesmärgiks info levitamine soome-ugri rahvastest ning  huvi äratamine soome-ugri kultuuride vastu noorte hulgas. Soome-ugri blogijate kooli kava sisaldas teoorialoenguid, mis edendasid  sotsiaalmeediast ning selle mõjust arusaamist, kui ka teiste blogiate kogemusi ning praktiliste oskuste omandamist töötubade kaudu. Kooli tulemusena sai loodud kaks uut blogi – komi ning isuri kultuuridest – ning tutvustati soome-ugri rahvaste pilte ja videomaterjale.

FUFFil arutati, kuidas saab blogisid edasi arendada, kuidas leida ideid ning inspiratsiooni ning kuidas rääkida Venemaal elavate soome-ugri kultuuride kandjatega ning neid blogide kaudu mõjutada.Projekt on rahastatud Hõimurahvaste programmi kaudu.