Jäta menüü vahele
kaader dokfilmist unustatud rahvaste jälgedes

Unustatud rahvaste jälgedes

ERR 2021, 88 min
Režissöör Erle Veber,
Operaator Meelis Mäekivi,
Toimetaja Ruth Alaküla

Korraldajad: Fenno-Ugria, kino Artis
NB! TASUTA seanss 0-piletiga

Hõimupäevade lõpetuseks pakume võimalust vaadata ERR teledokumentaali esmakordselt Tallinnas suurelt kinoekraanilt.

Film otsib vastust küsimusele, miks on väikerahvad ajalooliselt hääbumise teed läinud ja kuidas saab aidata meie hõimlaste kultuuri elus hoida? Eesti tippkammerkoor Collegium Musicale võttis selleks ette teekonna kuue läänemere-soome sugulasrahva juurde. Külas käidi – liivlastel, vadjalastel, isuritel, ingerisoomlastel, vepslastel ja karjalastel – eesmärgiga laulda helilooja Veljo Tormise loodud ja nende samade rahvaste folklooril põhinevat kooritsüklit “Unustatud rahvad” ning leida üles nende laulude sünnilood. Film uurib rahvaste hääbumise ajaloolisi tagamaid ja püüab toetada meie hõimlasi oma kultuuri elushoidmisel. Film valmis aastail 2017-2019 soome-ugri rahvastega koostööd edendava organisatsiooni Fenno-Ugria eestvedamisel.

EV100 välisprogammi kuulunud kontserdisari oli kingitus meie väiksematele hõimurahvastele Eesti sünnipäeva puhul, tutvustamaks Tormise loomingut ja Eesti koorilaulukultuuri ning toetusena omakultuuri elushoidmisel.

Esimene teekond “Karjala radadel” viis koori Ida-Soome kaudu Valge Mere Karjalasse (Viena Karjalasse) ning selle lõppsiht oli soome-ugri kultuuripealinn 2017 Vuokkiniemi. Külastati ka aunusekarjalasi ja vepslasi Karjala Vabariigi lõunaosas ning ingerisoomlasi, vadjalasi ja isureid Leningradi oblastis. Lõpuks tehti retked liivlaste asualadele Läti Vabariigis.

Suurel ekraanil pakuvad silmailu kaunid loodus- ja külavaated, aga ka muusikalised hetked kammerkooriga Collegium Musicale Lahemaa metsades.

31.10.2022
17:15-19:00
hõimupäevade logo, valge taust

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 🌌 2022