Hõimupäevade traditsiooniline tantsuklubi elava muusika saatel ja ehedate tantsudega.
Korraldajad: Fenno-Ugria, Tallinna Tantsuklubi, Hopneri maja ja Liszti Instituut Piletid: 5 eurot (müügil ka kohapeal)
Hõimupäevade traditsioonilises eritantsuklubis on külas Ungari ansambel Korinda (vt tutvustus allpool), kes mängib Transilvaania ungarlaste rütmikat muusikat ja tutvustab tantsutraditsioone.
Udmurtide tantse õpetavad Tallinna Udmurdi Ühingu ansambli Ošmes naised lõõtsamängija Pavel Kutergini eestvedamisel. Saame tuttavaks ka liivlaste tantsudega.
Korinda on Ungari keeleala idapiirkonna Transilvaania rahvamuusika traditsioonitruu tõlgendaja. Ansambli liikmed on maast-madalast rahvatantsu ja rahvamuusikaga kokku kasvanud ning paljud neist selle ka erialaks valinud. Et hoida vahetut sidet pärimusega, käivad noored muusikud seal ka ise kogumisretkedel ning meisterlikelt külamuusikutelt pillimängu õppimas. Korinda hoiab oma pillimängus arhailisele muusikale omast puhast ja selget joont, kuid tõlgendab seda ka omaenda väljenduslaadis.
Ansambel Ošmes (tõlkes ‘allikas’) on loodud Tallinnas 2013. aastal eesmärgiga hoida ja säilitada kohalike udmurtide keelt ja kultuuri ning laulda esivanemate laule. Ansambli repertuaari kuuluvad ehedad udmurdi rahvalaulud ja -tantsud, saatepilliks on karmoška, mida mängib ansambli juhendaja Pavel Kutergin.
Tantsuklubi on oma olemuselt linna kolinud külapidu, kus külakogukonna asemel kohtuvad need inimesed, kellele meeldib rahvatants ja -muusika.
Kõik on oodatud, olgu noor või vana, julge või häbelik. Tantsime eelkõige eesti tantse ja alati pillimehe ehk elava muusika järgi. Sekka juhtuvad ka mõned tantsud naabermaadest ja kaugemaltki.
Tantsude õpetamist peo käigus tuleb ette harva, seepärast soovitame pidada silm peal neil, kes hästi tantsivad ja neilt õppida. Tantsuklubi eestvedajad on Leanne Barbo ja Jaan Sarv.