Jäta menüü vahele

Tallinna Rahvaülikool: Natalia Ermakovi loengusari “Naine pärimuses”

Kolmapäeval, 01. veebruaril 2017 kl 18.00−19.30 Tallinna Rahvaülikoolis (Vene tn 6)
Loeng “Naine kui pärimuskultuuri kandja ja side esivanematega”

Loengusarjas „Naine pärimuses“ käsitletakse kaasaegseid tõlgendusi naise traditsioonilisest rollist soome-ugri pärimuses, kommete ja traditsioonide edasiandmist. Vaadeldakse naiseks olemist ja naise eluringi, enda leidmist ja seda,  milliste traditsioonide kaudu elu tähtsatele küsimustele vastuseid otsitakse. Kokku toimub kolm loengut, kus lektor illustreerib sisu piltide, filmilõikude ja välitööde materjalidega.

Pärimuskultuuri uurimine on olnud rahvusvahelises kultuuriantropoloogias, etnoloogias ja folkloristikas üks viimase kümnendi populaarsematest teemadest. Kultuur ja keel on säilitanud palju sellist, millele me iga päev suuremat tähelepanu ei pööra.

Lektoriks on Natalia Ermakov (PhD), Helsingi Ülikooli uurija, Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühma juht ja Eesti-Mordva Seltsi juht. Rahvuselt on Ermakov ersamordvalane. Pärit Mordvast, Ardatovi rajooni Luvne külast, kus pärimuskultuur on elujõuline ja traditsioonilisi kombeid järgitakse igapäevaselt.

Tema päritolu ja doktoritöö kirjutamine on andnud talle võimaluse vaadelda erinevate traditsioonide järgimist tänapäeval. Lapsena ja juba täiskasvanuna välitöödel on ta kokku puutunud erinevate tavade ja uskumustega, mida järgitakse ersa külades.

Üks loeng 8 eurot.
Vajalik eelregistreerimine: Tallina Rahvaülikooli koduleht

Sama sarja varasemad loengud:

18. jaanuar – Naise roll pärimuskultuuris
25. jaanuar – Naise energia ja loodus

natalia ermakov_soome-ugri_naine

 

1.02.2017
18:00-19:30