Jäta menüü vahele

Retk Anu Raua juurde ja Kihnu Jõulupuule

Veedame sooja, kuid vihmase jõulueelse päeva Anu Raua juures Heimtalis ja Mark Soosaare juures Kihnu Jõulupuul Pärnus.

Fenno-Ugria soovitab

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus

Retke juhivad Anu RaudMark Soosaar ja Jaan Riis.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9, tagasi Tallinnas kell 19.

Sõidu hind koos muuseumipiletitega täiskasvanutele, sealhulgas tudengitele ja pensionäridele 20 eurot, õpilastele 10 eurot. Lastele, kes veel koolis ei käi tasuta.

Registreerimine e-posti aadressil retked@looduseomnibuss.ee, info tel. 5647 6297. Vajalik täpne registreerimine koos nime ja kontakttelefoniga. Plaanide muutudes palume sellest kohe teada anda, et saaksime vabanenud kohad huvilistele edasi anda.


Veedame sooja, kuid vihmase jõulueelse päeva Anu Raua juures Heimtalis ja Mark Soosaare juures Kihnu Jõulupuul Pärnus.

Heimtalis uudistame koos Anu Rauaga sealse muuseumi kogusid. Eriti rikkalikud on need rahvusliku tekstiili poolest. Muuseumi kirstud, kummutid ja kapid on pungil kindaid ja sokke, pulma- ja saanitekke, pitse ja seelikuid, mille mustrid ja meisterlik teostus rõõmustavad nii asjatundjaid kui kõiki teisi huvilisi. Neile, kellel silmad rahvakunstist särama löövad, teeme kirstud-kapid lahti. Avastamist jätkub.

Heimtalist sõidame Pärnusse, kus toimub Uue Kunsti Muuseumis Kihnu Jõulupuu avamine. Kavas jõulumännil küünalde süütamine, muusikalised tervitused, Eha-Lill Halliste gobelääninäituse avamine ning Mark Soosaare filmi “Kihnu lapsõd ning…” esilinastus.

Avatud on jõululaat. Osta saab kihnlaste meistritöid – naiste käsitööd, kihnu leiba, saia ja kihnu jõulutoite; kihnukeelseid ja Kihnu-ainelisi raamatuid.