Jäta menüü vahele
veelinnurahvas rooma ülikoolis
Veelinnurahvas Rooma ülikoolis

Veelinnurahvas

Näituse avaseminaril esineb Fenno-Ugria juhatuse esimees Madis Arukask ettekandega "On the animistic beliefs of the small Finnic peoples today".

Fenno-Ugria korraldab

Fenno-Ugria jätkab rändnäituse “Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud 1969-1988” eksponeerimist Itaalia kõrgkoolides. Alates 22. veebruarist kuni 30. juunini on näitus avatud Rooma Sapienza ülikooli Marco Polo õppehoones ( Via dello Scalo di San Lorenzo 82, 00159 Rooma).

Näitus avatakse seminariga, kus Lennart Merist kui soome-ugri rahvaste tutvustajast räägib Itaalia-Eesti seltsi esimees ja Sapienza ülikooli töötaja Ülle Toode. Ettekande läänemeresoome väikerahvaste animistlikest uskumistest peab Fenno-Ugria juhatuse esimees Madis Arukask. Seminar on pühendatud Eesti Vabariigi aastapäevale ning sellel osalevad tervitustega ka Eesti, Soome saatkondade esindajad ning Rooma Ungari Instituudi direktor.

Näituse ja seminari peakorraldajaks on Sapienza ülikooli kirjandus- ja filosoofiateaduskonna
Euroopa, Ameerika ja kultuuridevaheliste uuringute osakonna õppejõud Edit Rozsavölgyi (PhD), kes vastutab ungari keele ja kirjanduse, aga ka soome-ugri filoloogia õpetamise eest.

Kontakt: edit.rozsavolgyi@uniroma1.it

22.02.-30.06.2023
Rooma ülikool, Rooma
14:00-00:00

Sündmus on osa sarisündmusest „Veelinnurahvas. Lennart Meri filmirännakud“